Монастир у Погоні приймав дві групи паломників Івано-Франківської архиєпархії

Монастир у Погоні приймав дві групи паломників Івано-Франківської архиєпархії

У суботу й неділю 24-25 липня 2021 року василіянський монастир Успення Матері Божої в Погоні Івано-Франківської області, уславлений приявністю ікони Пресвятої Богородиці – Цариці Покуття, приймав дві групи паломників в рамках ініціатив Комісії у справах родин і мирян Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Повідомлення про ці події для Комісії у справах родини і мирян Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ подала Іванна Габльовська.

У Погоні відбувся Перший з’їзд чоловіків

У суботу, 24 липня, в Погоні відбувся Перший з’їзд чоловіків. Десятки чоловіків Івано-Франківської архиєпархії прибули до Погоні, щоб спільно помолитися та надихнутися прикладом святого Йосифа, як доброго чоловіка і батька.

Розпочався з’їзд з молебню до св. Йосифа та науки: «Св. Йосиф приклад чоловіка і батька». Як зауважив під час розважання о. Йосафат Фітель, ЧСВВ, святий Йосиф був звичайним теслею, але він є прикладом, яким має бути чоловік.

«Завдання чоловіка – полегшити життя своїй родині та оточуючим, бути доброю людиною, добрим чоловіком і батьком. Що святий Йосиф може сказати нам, сучасним чоловікам? Святий Йосиф – добра людина. Він був людиною убогою, але багатою і щедрою духом. Його багатством стають Марія і Ісус. Що робить людину доброю? Те, що в складних моментах життя, вона молиться і шукає Божої волі. Чоловік, який сяде біля телевізора чи чарки, – не буде добрим. Добрий, мудрий чоловік шукає Господа. Друге, святий Йосиф – добрий чоловік для дружини. Він вчить нас мовчки переживати важкі миті життя і приймати виважені рішення, щоб не нашкодити і не зламати те, що має. Третє – святий Йосиф є добрим батьком. Діти дуже щасливі, коли мають такого тата, який чуває, молиться і оберігає. Який вчить їх працювати і показує власний добрий приклад», – каже о. Йосафат.

Опісля священники відслужили Божественну Літургію. По її завершенні, присутнім представили спільноту «Лицарі Колумба».

За словами голови Комісії у справах родин і мирян Івано-Франківської Архиєпархії о. Юрія Прилепського, в Українській Греко-Католицькій Церкві є багато спільнот: жіночі, молодіжні, родинні, а от чоловічих об’єднань бракує. Тож потрібно, щоб такі спільноти чоловіків, як «Лицарі Колумба», були у кожній парафії.

Своєю чергою один з «Лицарів Колумба», пан Мирослав Мазур, зауважив, що спільнота в Україні діє з 2001 року.

«Спільнота займається тим, чим чоловіки можуть займатися при парафії: допомагають бідним, знедоленим, іншим парафіянам, отцю своєю фізичною працею. Також «Лицарі» допомагають один одному в потребі. Я завжди знаю, що якщо трапиться якась біда, я можу покластися на своїх братів у спільноті», – каже пан Мирослав.

Завершився з’їзд спільною вечерею.

Джерело: вебсайт Комісії у справах родин і мирян
Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ rodynaugcc.if.ua 

Перша проща дідусів, бабусь і людей похилого віку до Погоні

У неділю, 25 липня 2021 року, у Католицькій Церкві вперше відзначають Всесвітній день дідусів, бабусь і людей похилого віку, який проголосив Папа Франциск.

Десятки літніх прикарпатців з дітьми, внуками і навіть правнуками приїхали до відпустового місця у Погоні, щоб спільно помолитися, попросити здоров’я та подякувати Богові за все. Варто наголосити, що найстаршою учасницею прощі стала 91-річна пані Катерина, яка дуже активно підтримувала УГКЦ в підпіллі.

«Я з тобою по всі дні» – таку тему має перший Всесвітній день дідусів, бабусь і похилих віком.

За словами голови Комісії у справах родин і мирян Івано-Франківської архиєпархії о. Юрія Прилепського, саме в цих словах полягає суть свята, яке Папа Франциск хотів відзначити вперше цього року, після довготривалої ізоляції людей з причини пандемії та повільного відновлення суспільного життя.

Розпочалася проща з урочистої Божественної Літургії, яку відслужили ігумен монастиря о. Роман Мельник, ЧСВВ, та о.Юрій Прилепський у супроводі хору парафії Царя Христа при однойменному василіянському монастирі в Івано-Франківську.

Під час проповіді о. Юрій зачитав послання Папи Франциска, з яким той звертається «як Єпископ Риму і як літня людина» до дідусів і бабусь та всіх людей похилого віку. (Повний переклад послання див. на сайті rodynaugcc.if.ua).

«Господь знає всі наші страждання. Він близький до тих, хто переживає болісний досвід відкинення; нашу самотність, загострену пандемією, Йому не байдуже. Навіть коли все здається темним, як у місяці пандемії, Господь посилає нам ангелів, щоб розрадити нашу самотність і повторити нам: «Я з тобою по всі дні». Він це говорить тобі, він говорить це мені, всім. Саме в цьому полягає суть цього Дня, який я хотів відзначити вперше цього року, після довготривалої ізоляції та повільного відновлення суспільного життя: аби кожного дідуся, кожного літнього чоловіка, кожну бабусю, кожну літню жінку – особливо тих, хто серед нас найбільш самотній – відвідав ангел! » Ці ангели, можуть мати обличчя онуків, рідних чи друзів.

Читайте щодня Євангеліє, моліться. Наше покликання – збереження коріння, передання віри молодим і піклування про найменших. Незалежно від обставин і віку, твоїм завданням є передавати традиції. З кризи, у якій опинився світ, ми не вийдемо такими, як були. Ми вийдемо або кращими, або гіршими. Тому похилі віком покликані, насамперед, дбати про три колони, що підтримуватимуть це нове майбутнє: мрії, пам’ять і молитву.

Молитва літніх людей, – писав Папа-емерит Венедикт XVI, – може захищати світ, допомагаючи йому, можливо, більше, аніж зусилля багатьох. Це легені, без яких Церква та світ не можуть обійтися», – зачитав о. Юрій.

Особливістю цьогорічної першої прощі стали молитви на оздоровлення, адже в людей літнього віку часто є різні болячки, хвороби і немочі. Після молитви всіх присутніх окропили свяченою водою.

Як зауважив о. Юрій, сьогодні історичний момент, адже це перша проща людей похилого віку.

«Сьогодні ми вперше маємо таке свято. Тож щиро вітаємо бабусь і дідусів, щиро за вас молимося і благословимо. І хочу сказати, що відтепер щороку в останню неділю липня в день літніх людей, тут у Погоні, ми будемо приймати їхню прощу», – анонсував голова Комісії у справах родин і мирян Івано-Франківської архиєпархії.

На завершення всі учасники першої прощі зробили спільне фото на пам’ять.

Джерело: вебсайт Комісії у справах родин і мирян
Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ rodynaugcc.if.ua 

Більше про чудодійну ікону Пресвятої Богородиці – Цариці Покуття (Покуття – один з етнографічних районів Прикарпаття), можна дізнатися за цим посиланням: osbm.info.

Close Menu