Монаший театр «В каптурах» завітав до Києва з різдвяною виставою

Монаший театр «В каптурах» завітав до Києва з різдвяною виставою

Київ, ЧСВВ20 січня до Києва завітав монаший театр «В каптурах», що функціонує при Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського, що в Брюховичах. Ченці на чолі з ректором семінарії о. Йосафатом Хаймиком, ЧСВВ, вже побували на сході України. Дорогою назад, семінаристи ступили до Києва, щоб порадувати глядачів різдвяною виставою за мотивами Чарльза Діккенса «Крізь сон».

Сюжет: Поринаючи у сон, головний герой згадує різноманітні моменти із свого життя, людей, які творили історію його буття, дотепні шкільні історії, вуличне життя, втрата батька. Закам’яніле серце поволі починає відчувати тепло різдвяного періоду. Насичена подіями вистава, збагачена музичним супроводом, звеличена веселою колядою, примушує людське серце радіти і сумувати, плакати і відчувати щастя, призадуматися і зробити висновки.

На виставу завітало біля 600 гостей, яких вмістив актовий зал Центрального будинку художника. Серед глядачів був присутній і владика Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київської Архиєпархії. Після перегляду вистави глядачі були вражені майстерністю гри монахів, що дозволило всім присутнім глибоко застановитись над головною ідеєю твору: Бог завжди поруч, особливо тоді, коли ми найменше це відчуваємо.

Джерело: http://osbm-kyiv.com.ua

Монаший театр «В каптурах» завітав до Володимир-Волинської спільноти Отців Василіян

Монаший театр «В каптурах» завітав до Володимир-Волинської спільноти Отців Василіян

У понеділок (9 січня) при парафії святого священномученика Йосафата відбулась зустріч з монашим театром «В каптурах». Студенти-актори разом із ректором василіянської семінарії (смт. Брюховичі) о. Робертом Лисейком, ЧСВВ навістили місцеву спільноту Отців Василіян.
Вечором у Будинку Культури відбулась прем’єра вистави “Різдво родини Куп’єлло”. Кожен охочий мав можливість прийти та безкоштовно оглянути театральне дійство у виконанні ченців. Глядацький зал вщент був заповнений. І не дивно, адже ж на цій сцені театр «В каптурах» виступає не вперше. Мешканці та гості Володимир-Волинська радо вітали акторів у попередні роки. Театр після своїх виступів залишив про себе позитивні відгуки.
І знову як у попередні рази по завершені виступу зал стоячи аплодував молодому театру «В каптурах» який відмічає у цьому році свій ювілей п’ятиліття. Отець Терентій Довганюк, ЧСВВ, місцевий настоятель монастиря св. свщм. Йосафата, від імені усіх подякував братам-студентам за різдвяний подарунок для мешканців та гостей міста.

Додаток
“Різдво родини Куп’єлло” – п’ята, ювілейна вистава, монашого театру «В каптурах…».
Прості, але глибокі роздуми автора Едуардо де Філіппо над життям однієї італійської сім’ї на передодні Різдва. Життя – не театр, без антрактів і репетицій, але радість і трагізм переповнюють його щодня. Режисер Дмитро Бартков, разом з акторами-монахами, експериментують та роздумують над життям героїв, життям сім’ї, шукають у втраченій сучасності сліди Бога. Що знайдуть вони? Куди приведе їх ненаситне прагнення правди? Народження Бога історія чи сучасність?
Запрошуємо Вас зануритись з нами у світ людського існування, у пошук відповідей на фундаментальні питання людського життя, відвідавши виставу “Різдво родини Куп’єлло”.

Close Menu