Монаша коляда на свято святого Василія Великого зібрала у Брюховичах монашество різних чернечих спільнот УГКЦ

Монаша коляда на свято святого Василія Великого зібрала у Брюховичах монашество різних чернечих спільнот УГКЦ

Вівторок, 2018-01-16    16:23:52 UTC+1    Новини

Ось уже восьмий рік, як у день 1 січня за юліанським календарем, 14 січня за григоріанським (і цивільним) календарем, коли Східна Церква вшановує пам’ять святого Василія Великого, вчителя і законодавця спільнотного чернечого життя, до монастиря Отців Василіян святого Йосифа у Брюховичах біля Львова, на запрошення місцевої чернечої спільноти, з’їжджається монашество УГКЦ, щоб спільною молитвою та різдвяною колядою прославити новонародженого Христа. Відбувається щорічна так звана «монаша коляда», яка гуртує представників різних чернечих спільнот УГКЦ.

У неділю 14 січня 2018 року на свято Найменування й Обрізання Господа Ісуса Христа і святого Василія Великого урочисту Божественну Літургію в монастирській каплиці очолив протоігумен Львівської Провінції Найсвятішого Ізбавителя Згромадження Отців Редемптористів о. Андрій Рак. З ним співслужили пресвітери з різних монаших Чинів та Згромаджень.

У своїй гомілії о. Андрій вказав на значення події Христового Різдва: «Господь у Воплоченні приходить, щоб доторкнутися до глибини людини та щоб залишитись з нами». Проповідник, говорячи про сходження Бога до людини у вигляді маленького дитятка, звернув увагу на Господню близькість до людини: «Він знає наші людські немочі, нужду, прагнення любові і тугу за Царством, адже Господь все це пережив».

З іншого ж боку, Божий Син, який так близько приходить до людини, запрошує її наблизитись до Нього, адже Він, ставши людиною, показує своїм життям, що означає бути людиною. Пізнати це можемо через плоди Святого Духа, які описані у Посланні апостола Павла до галатів, «вони можуть бути підказкою у нашому житті та говорять про те, як ми зростаємо у баченні Бога, який хоче, щоб ми були людьми», – зазначив о. Андрій. Говорячи про постать святого Василія Великого, покровителя Василіянського Чину й усього монашества, проповідник навів яскраві його слова про те, що монах (чи монахиня) – це досконалий християнин. «І ми всі є тут об’єднані у таємниці Хрещення та пошуку Бога, кожен у своєму життєвому стані», – підсумував о. протоігумен.

На закінчення богослуження ректор Василіянського інституту філософського-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського та ігумен монастиря святого Йосифа о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, прочитав молитву до Василія Великого, з проханням про збереження вірності чернечим обітам та про благодать витривалості у монашому стані.

Після Божественної Літургії відбулася монаша коляда. Розпочали програму господарі – чоловічий монаший хор «Deisis», а після нього брати й новики з Крехівського монастиря презентували Різдвяну виставу. Свято продовжили цікаві й чудово приготовані вертепи, лунали дзвінкі й щирі колядки.

Під час цієї коляди монашество привітав владика Володимир Груца, ЧНІ, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, та о. Юстин Бойко, СУ, синкел у справах монашества цієї ж архиєпархії.

На завершення о. ігумен Пантелеймон Трофімов подякував усім присутнім богопосвяченим особам за коляду та спільно проведений час, запросивши на таку ж зустріч наступного року, щоб разом у монашій атмосфері, з радістю на обличчі й у серці прославляти новонародженого Христа.

За інформацією Прес-служби сайту osbm.in.ua
Світлини з цього ж сайту

Close Menu