Майже півсотні ченців завітали на храмове свято монастиря Святого Василія Великого УГКЦ у Києві (Відео, фоторепортаж)

Майже півсотні ченців завітали на храмове свято монастиря Святого Василія Великого УГКЦ у Києві (Відео, фоторепортаж)

Приблизно півсотні монахів і священників Української греко-католицької церкви з'їхалися з різних куточків України, аби взяти участь у храмовому святі монастиря Святого Василія Великого в Києві.
14 січня день свого покровителя святкували ченці василіянської обителі Києва, а також відзначав свої іменини о. Василій Тучапець, ігумен монастиря.
Урочисту Архиєрейську Літургію у день свята очолив єпископ-помічник Київської Архиєпархії Владика Йосиф Мілян.
«У жодному нашому храмі в Києві не зменшується кількість вірян. А цей храм Василія Великого на Львівській площі в такій дивній архітектурі, в такому світлому обрамленні, європейському мистецтві, очевидно, для багатьох був і залишатиметься храмом вірної душі, храмом їхньої родини й для певних людей храмом усього життя», – сказав він у привітальній промові з нагоди свята.
В урочистій Літургії взяв участь Папський нунцій в Україні, Високопреосвященніший Архиєпископ Томас Ґалліксон, а також ігумени інших василіянських монастирів, протопресвітери українських єпархій, гості та парафіяни храму.
Наприкінці Літургії Папський нунцій виступив із коротким словом. Згодом усі разом хором побажали вірним на «Многії і благії літа».

Храм святого Василія Великого – греко-католицька церква при монастирі Отців Василіян у Києві, розташована на вул. Смирнова-Ласточкіна, поблизу Львівської площі. Церква спроектована у модерному стилі, проте виконана на основі прадавніх традицій за проектом Лариси Скорик.
14 січня 2000 року у храмі відслужили першу Святу Літургію. Через рік у церкві урочисто відкрили діяльність монастиря. А 25 червня 2001 року папа Римський Іван Павло ІІ, перебуваючи з пастирським візитом в Україні, відвідав і поблагословив храм і монастир.

Анатолій БАБАК
Джерело: http://gazeta.ua

Фото: бр. Теоктист Міщук, ЧСВВ

Close Menu