Лист-подяка Синодові Єпископів УГКЦ за участь у відзначенні ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата

Лист-подяка Синодові Єпископів УГКЦ за участь у відзначенні ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата

Середа, 2018-10-24    13:42:30 UTC+2    Послання

Перед початком Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який відбувався у м. Львові-Брюховичах від 2 до 11 вересня 2018 року, Протоархимандрит Василіянського Чину Святого Йосафата Всесвітліший отець Ґенезій Віомар звернувся до Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава та всіх ієрархів Української Греко-Католицької Церкви, учасників Синоду Єпископів, із листом подяки за їхню участь у святкуваннях з нагоди ювілею 400-ліття Василіянського Чину, який урочисто відзначався у 2017 році.

Нижче публікуємо текст цього офіційного листа о. Протоархимандрита, а також текст відповіді, яку, від імені Блаженнішого Святослава та Синоду Єпископів УГКЦ, надіслав на ім’я Протоархимандрита Василіянського Чину Святого Йосафата Секретар Синоду Єпископів УГКЦ Преосвященний владика Богдан (Дзюрах).

Лист-подяка о. Протоархимандрита Ґенезія Віомара, ЧСВВ,
ієрархам Української Греко-Католицької Церкви

№ 100/18

Рим, 30.08.2018 р.Б.

Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ,
Єпископи й Отці Синоду Єпископів УГКЦ

Справа: Подяка за участь у відзначенні ювілею 400-ліття Василіянського Чину

Слава Ісусу Христу!

Ваше Блаженство Святославе,
Високопреосвященні Архиєпископи і Митрополити,
Преосвященні Єпископи й Отці Апостольські Адміністратори –
Члени Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви‎!

Минулий рік, від 12.11.2016 до 25.11.2017 р. Б., був роком ювілею 400-річчя Василіянського Чину Святого Йосафата, роком відзначення тієї дати, коли зібрані з ініціативи митрополита Йосифа Велямина Рутського монахи з’єднаної з Римом Київської митрополії, разом з її єпископами, вирішили здійснити чернечу реформу з метою оновити монаше життя на землях тодішньої Польсько-Литовської держави.

Цей важливий крок, яким наші попередники в монашестві не тільки зобов’язали себе до більш вимогливого способу життя і до плекання спільнотного життя згідно з Євангелієм та за зразком, який знаходимо у діяльності і творах святого Василія Великого, але й до жертвенного служіння Церкві в ділянках душпастирства, виховання і євангелізації, мав доленосні наслідки не тільки для Київського християнства, для сучасних Української Греко-Католицької Церкви та Білоруської Греко-Католицької Церкви, але і для інших Східних Католицьких Церков і єпархій Європи. Відтоді три риси василіянського чернецтва: дбання про особисте духовне життя, плекання спільнотного життя та місія в Церкві і для Церкви – стали незмінними орієнтирами всіх ченців василіян, де б у світі вони не перебували і до якої помісної Церкви не належали б.

Дорогі Владики й Отці, члени Синоду Єпископів УГКЦ. Хочу від імені Василіянського Чину Святого Йосафата подякувати кожному з вас за участь у відзначенні цього ювілею 400-ліття Чину. Передусім дякую за те, що під час сесії Синоду Єпископів УГКЦ 2016 року серед його постанов була й та, що оголошувала загальноцерковне відзначення в цілій Українській Греко-Католицькій Церкві потрійного ювілею: 400-річчя Василіянського Чину Святого Йосафата, 380-тої річниці з дня смерті митрополита Йосифа Велямина Рутського і 150-ти років від канонізації святого Йосафата Кунцевича (постанова 28 Синоду УГКЦ). Це дало змогу нашому Чинові відзначити ці три ювілейні дати разом з цілою УГКЦ. Дякую зокрема владиці Василію (Тучапцю), який був головою оргкомітету цього відзначення.

Ми всі: Головна Управа Чину та Управи Провінцій, кожна спільнота й усі священики і брати – вдячні всім єпископам, які не тільки були духовно з’єднані з Чином під час святкувань з нагоди ювілейного року, а й підтримали нас, радо відкликаючись на запрошення відзначити події ювілею разом із монастирськими та парафіяльними спільнотами, в яких ми служимо, а також даючи благословення на проведення різних заходів у своїх єпархіях: чи то конференцій і симпозіумів, чи то святкових академій і концертів духовної музики, чи урочистих богослужень з нагоди цього ювілею.

Визнаючи близькість та сприяння всіх без винятку єпископів, особливу подяку хочу скласти Главі й Отцю Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішому Святославу, який розпочав з нами цей ювілей урочистою Божественною Літургією у соборі святого Петра в Римі 12 листопада 2016 року. Він також був з нами під час святкування в цьому ж соборі 25 червня 2017 року ювілею 150-ліття від канонізації святого Йосафата, а 12 листопада 2017 року очолив урочисту Святу Літургію в церкві Пресвятої Тройці василіянського монастиря у Вільнюсі, з котрим пов’язані початки нашого Василіянського Чину. Дякуємо Главі УГКЦ і за участь у Міжнародній науковій конференції, організованій спільно з Українським католицьким університетом, яка відбулася у Львові 14-17 вересня, та у прощі 10 вересня 2017 року, разом з іншими єпископами Синоду Єпископів УГКЦ, до Гошівського монастиря, а також у прощах до інших монастирів під час цього ювілейного року.

Ця чудова єдність нашого Чину з УГКЦ та іншими помісними Церквами та їхніми ієрархами, священнослужителями й вірними, яка яскраво виявилась під час відзначення ювілею 400-ліття Чину, є великим знаком не тільки для нашої чернечої спільноти, а і для цілої Церкви, об’єднаної у прославі Пресвятої Тройці, в наслідуванні прикладу життя та сповненні заповідей Господа Ісуса Христа. Урочисте відзначення ювілею 400-ліття Чину дало можливість не тільки нашим ієромонахам і монахам відновитися у вірі, Божій благодаті та у власному покликанні, але було нагодою щедрих Божих ласк для всіх тих, які протягом усього року брали участь у молитві та богослуженнях, особливо урочистих, в монастирях Чину та в парафіях, доручених проводові наших ченців. Наш Чин особливо вдячний Святішому Отцю Франциску, Папі Римському, який через Апостольську Пенітенціарію надав можливість повного відпусту учасникам таких відправ, а єпископам, які очолювали богослуження з нагоди ювілею, надав привілей уділення вірним Апостольського благословення та повного відпусту для учасників цих богослужень.

Ми розпочали п’яте століття історії Чину, яка невід’ємно пов’язана з історією та життям цілої Української Греко-Католицької Церкви. У єдності Церкви й сопричасті з її ієрархією та з усіма її синами й доньками ми віднаходимо себе як чернеча спільнота, а в щоденному житті молитви, відречення та праці ми віддаємо себе на служіння, як одиниці та як спільнота, для добра Божого народу, зокрема, на служіння церковній єдності, за гарячим прагненням Господа Ісуса Христа, «щоб усі були одно» (Ів. 17, 21).

Досвідчивши щедрих Божих дарів у минулому і виконуючи щоденну працю в Божому винограднику, наш Чин споглядає з надією в майбутнє, сподіваючись на ласкаву Божу опіку і провід для нього і для цілої Церкви, а також відкритий на різного роду співпрацю як з ієрархією Церкви, так і з іншими інститутами богопосвяченого життя та церковними організаціями на більшу Божу славу і для добра Божого народу.

З молитвою і братньою любов’ю у Христі,

о. Ґенезій Віомар, ЧСВВ
Протоархимандрит

о. Діонисій Заведюк, ЧСВВ
Головний секретар

Лист-відповідь Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ Кир Богдана (Дзюраха)
Протоархимандритові Василіянського Чину о. Ґенезієві Віомару

Київ, 17 вересня 2018 p.Б.
Bux. CЄ-18/123

Високопреподобному Отцеві
Ґенезієві Віомару, ЧCBB
Протоархимандритові Василіянського Чину Святого Йосафата

Слава Ісусу Христу!

Високопреподобний Отче Протоархимандрите!

В імені Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, та членів Синоду Єпископів нашої Церкви прагну щиро подякувати Вам за Вашого листа від 30 серпня 2018 р.Б. (Вих. № 100/18), в якому Ви висловлюєте подяку Синодальним Отцям за синодальні рішення щодо відзначення ювілеїв 400-річчя Чину, 380-ї річниці з дня смерті митрополита Йосифа Велямина Рутського і 150-річчя від канонізації св. Йосафата, як рівно ж – за підтримку та особисту участь владик у святкуваннях різного рівня, які відбувалися в Україні і на поселеннях впродовж 2017 року.

Дякуємо Богові за те, що святкування згаданих ювілеїв принесли щедрі духовні плоди як в житті Отців і Братів Василіянського Чину, так і в усій нашій Помісній Церкві та всюди там, де члени Вашого Чину здійснюють своє служіння.

Нехай Всемилостивий Господь благословить усіх Вас на подальше зростання у святості та ревності в монашому і душпастирському служінні! Нехай Пресвята Богородиця, св. Василій Великий та св. свщмч. Йосафат будуть Вашими Заступниками перед престолом Всевишнього та Вашими Покровителями на дорозі чернечого і священичого покликання!

Запевняючи Вас про свої молитви,
бажаю Вам щедрих Божих ласк
та залишаюся щиро відданий у Господі

+ Богдан
Секретар Синоду Єпископів УГКЦ

Close Menu