Липневі молитовні зустрічі юнаків при василіянських монастирях в Україні

Липневі молитовні зустрічі юнаків при василіянських монастирях в Україні

Цьогоріч, як і в попередні роки, в обидвох провінціях Василіянського Чину в Україні були організовані молитовні зустрічі, в яких взяли участь юнаки з різних місцевостей.

Метою зустрічей, які відбулися з 8 по 11 липня 2021 року, було духовне й інтелектуальне збагачення учасників, ознайомлення їх із чернечим життям у Василіянському Чині, а також допомога у розпізнанні покликання та правильного вибору дороги у житті, що надзвичайно важливо для кожної людини, а особливо молодої, яка щойно вступає в самостійне доросле життя.

Зустріч юнаків у Боронявському монастирі

У Провінції Св. Миколая така молитовна зустріч відбулася при Благовіщенському монастирі у Бороняві, і в ній взяли участь юнаки з різних куточків Закарпаття. Протягом чотирьох днів учасники зустрічі проживали при монастирі, брали участь у богослуженнях, проводили час у молитві і спілкуванні, мали можливість збагатитися духовно та інтелектуально, в невимушеній атмосфері, серед ровесників та священників і братів василіян.

Цього року організаторами зустрічі були настоятель Боронявського монастиря і відповідальний за місійну працю в Провінції о. Еміліян Гавей, магістр новіціату о. Кипріян Зейкан, а їм допомагали брат Миколай Костак та інші члени спільноти.

Молитовна програма завершилась подячною молитвою Богові та прощанням в надії на подальше спілкування, співпрацю та нові зустрічі.

Подібна молитовна зустріч відбулася і в Провінції Найсвятішого Спасителя, а проходила вона при Крехівському монастирі св. Миколая, при якому діє новіціат цієї провінції.

Молитовна зустріч у Крехівському монастирі

Відповідальним за проведення цієї зустрічі був о. Андрей Павлишин, із монастиря св. Онуфрія у Львові, а організовували її ігумен Крехівського монастиря і вчитель новиків о. Володимир Маланюк та спільнота монастиря. Також тут юнаки брали щоденну участь у молитві чернечої братії, а також мали спільні зустрічі, досить часу на відпочинок та можливість перевірити й дослідити, на яку життєву дорогу кожного з них кличе Господь.

Час зустрічей злетів швидко, але проведені у стінах монастирів, на молитві з чернечою спільнотою дні з певністю залишать свій світлий слід у душах допитливих юнаків, а дехто із них, сподіваємось, через якийсь час повернеться сюди із зрілим рішенням присвятити Богові ціле своє життя в чернечому стані.

Проте, ще більше важливо, щоб кожен намагався шукати й обирати ту дорогу в житті, на яку його запрошує Господь Бог, і був на ній витривалим до кінця.

Використано інформацію із сайту osbm.org.ua
та повідомлення і світлини у соціальних мережах

Close Menu