Крехівська Ікона Св. Миколая (ХVII ст.)

За однією з версій, місцем походження iкони святителя Миколая Мирликійського є Біла Русь, звідки приніс її з собою один iз засновників монастиря – Йоіл. Згадки про паломництво до чудотворної iкони святителя Миколая Kpexiвської обителі існують з XVII – XVIII ст. Відомо, що сюди прибували прочани з-за Дніпра, з Волощини, навіть з Греції i Криту. У XVIII ст. iкону одягнули у cpiбнi позолочені шати як знак вдячности за заступництво. Однак через те, що вони погано впливали на збереження ікони, 2002 року їx зняли, а ікону реставрували.

1896 року для почитання чудотворної ікони святителя Миколая подаровано i миро св. Миколая з міста Бapi, яке, на жаль, як i мощі св. Пасива, втрачене.

Прощі на Празник Перенесення мощей святителя Миколая 18 травня були дуже чисельними. Так, 1910 року до Святомиколаївської обителі прибуло близько 60 тис. прочан, 1912 – близько 80 тис, а 1927 – до 70 тис.

Із закриттям Крехівського монастиря чудотворну iкону святителя Миколая Мирликійського переховував у своєму помешканні один з монахів – Антоній – до 1954 року. Тоді саме виникла небезпека втратити ікону через пильну увагу KГБ до Антонія, i ікона потрапляє на збереження до церкви Успення Пресвятої Богородиці у Львові. 23 грудня 1990 року чудотворну ікону святителя Миколая Мирликійського було урочисто перенесено зі Львова до Крехівського монастиря.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Close Menu