Хресна дорога у Львові відбулася під молитовним проводом отців василіян

Хресна дорога у Львові відбулася під молитовним проводом отців василіян

2017-03-21    20:47:41    Новини

2017.03.19 Хресна дорогаУ неділю 19 березня 2017 року, третю неділю Великого посту, у м. Львові пройшла вже традиційна загальноміська Хресна дорога. Цього року вона відбулася під молитовним проводом монахів-василіян, які в цьому році відзначають ювілей 400-ліття реорганізації Василіянського Чину Святого Йосафата. За підрахунками, її учасниками стали близько 30 тисяч людей.

Хресна хода розпочалася о 15 год. біля храму святого Архистратига Михаїла (вул. Винниченка, 22) і попрямувала за маршрутом: вул. Підвальна – пл. Митна – пл. Соборна – пл. Галицька – пл. А. Міцкевича – просп. Свободи (проти напряму руху) – вул. Академіка В. Гнатюка – пл. Генерала Г. Григоренка – вул. Листопадового Чину. Кінцевою зупинкою Хресної дороги був сквер навпроти пам’ятника Праведному Митрополиту Андрею біля Собору святого Юра (пл. св. Юра, 5).

Очолював Хресну ходу Високопреосвященний владика Ігор Возьняк, Архиєпископ і Митрополит Львівський, разом із Преосвященними владиками Венедиктом Алексійчуком та Володимиром Груцою, єпископами-помічниками Львівської Архиєпархії. Хресна дорога відбулася під молитовним проводом василіянських ієромонахів та братів-студентів Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Митрополита Й. Рутського.

У хресній процесії взяли участь монашество, духовенство та численні вірні. У процесії ченці-василіяни несли мощі святого священномученика Йосафата та ікону, написану до ювілею 400-ліття Василіянського Чину.

Учасники мали можливість заздалегідь придбати молитовний текст цієї Хресної дороги, який підготували священнослужителі Василіянського Чину. Автор цьогорічних молитовних роздумів Хресної дороги – ієромонах Віктор Квасній, ЧСВВ, секретар Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, провідник реколекцій, член Патріаршої комісії у справах монашества. Тексти цієї Хресної дороги, поряд із роздумуванням над страстями Ісуса Христа, звертаються до слів повчань законоположника спільнотного монашого життя святого Василія Великого та до подій із життя святого Йосафата та визначних представників василіянського монашества, які відзначалися своєю завзятістю у наслідуванні Христа, ревністю у служінні Церкві та народові, а також були живими свідками Євангелія для всіх, хто їх оточував.

У Хресній дорозі вже традиційно взяли участь представники влади міста та області, а також військовослужбовці, разом із своїми капеланами.

Третя неділя Великого посту, Хрестопоклінна, у Церквах візантійської традиції зосереджена на спогляданні хресної жертви Господа Ісуса Христа і на вшануванні хресного дерева, яке із знаряддя тортури стало, з Божого задуму, знаряддям відкуплення людства, знаряддям спасіння. Хресна дорога в цей день середини Великого посту в черговий раз стала для львів’ян доброю можливістю замислитися над таємницею Христових страждань і суттю життя, помолитися за мир і долю своєї держави та за українських військовослужбовців, які, ризикуючи життям, гідно захищають свою країну і народ перед зовнішнім агресором. А для ченців Василіянського Чину ця спільна молитва була ще однією нагодою подяки Богові за постійну опіку та засвідченням їхньої присутності і жертвенної праці для добра Церкви і народу.

Використано інформацію із сайту osbm.in.ua

Close Menu