Храмовий празник і відзначення ювілею 400-ліття Чину у Дрогобицькому монастирі святих апостолів Петра і Павла

Храмовий празник і відзначення ювілею 400-ліття Чину у Дрогобицькому монастирі святих апостолів Петра і Павла

Четвер, 2017-07-13    22:25:03 UTC+2    Новини

У середу 12 липня 2017 року, свято верховних апостолів Петра і Павла, у Дрогобицькому василіянському монастирі, який носить ім’я цих святих, відбувся храмовий празник.

Архиєрейську Божественну Літургію цього дня очолив Преосвященний владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. З ним співслужили ігумен монастиря у Дрогобичі о. Макарій Ленів, ЧСВВ, настоятелі та представники з різних монастирів Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні, єпархіальні священики. Ієромонахи монастиря святих апостолів Петра і Павла служили людям, уділяючи святе Таїнство покаяння.

У своїй проповіді владика Григорій зупинився на постатях апостолів Петра і Павла, які отримали, завдяки зустрічі з Господом Ісусом Христом, дар віри і стали проповідниками Його Євангелія в різних країнах тогочасного світу. Згадуючи про апостола Петра, ім’я якого вказує на його покликання бути Скелею, на якій заснована Церква, Владика, звертаючись до учасників спільної молитви, зокрема сказав: Сьогоднішнє свято є доброю нагодою себе запитати: чи добрим я є каменем у споруді Христової Церкви?

На закінчення архиєрей зазначив: Потрібно довіритися Богові і Він дасть нам свою силу, яка нерідко, як у випадку апостола Павла, проявляється в немочі. (Усю проповідь можна прослухати на сайті монастиря у Дрогобичі osbm-drohobych.org.ua)

Наприкінці Святої Літургії владика Григорій привітав чисельно зібрану громаду парафії при монастирському храмі та всіх прибулих вірних зі святом та подякував отцям Василіянського Чину за ревне служіння Церкві і народові на протязі багатьох століть нашої історії.

У свою чергу, ігумен монастиря й настоятель храму о. Макарій подякував владиці Григорію за пастирський візит та вручив йому, а також священикам, особам, які найбільше долучилися до розбудови та розвитку монастиря, та сестрам Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії з м. Трускавця за їхню довголітню працю при парафії Отців Василіан у Дрогобичі, пам’ятні медалі з нагоди ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

Опісля владика Григорій уділив вірним Апостольське благословення для отримання повного відпусту з нагоди ювілею Чину.

На завершення святкувань вірні молилися суплікацію, заспівали духовний гімн України «Боже великий, єдиний…» та відбулося водосвяття і мирування.

За інформацією із сайту osbm.in.ua

Close Menu