Храмовий празник у монастирській церкві в Краснопущі зібрав цього року більш, як півтисячі паломників

Храмовий празник у монастирській церкві в Краснопущі зібрав цього року більш, як півтисячі паломників

Середа, 2018-07-11    9:05:26 UTC+2    Новини

У суботу 7 липня 2018 року василіянський монастир Різдва святого Івана Хрестителя, що в селі Краснопуща Бережанського району на Тернопільщині, приймав паломників, які прибули сюди з нагоди храмового празника. Щороку це маленьке село на Бережанщині збирає сотні людей на святковий відпуст у день, коли монастир, храм якого прикрашений чудотворною іконою Пресвятої Богородиці, святкує празник свого небесного покровителя.

Не тільки жителі Тернопільщини, а й паломники із Львівщини та Прикарпаття ідуть на прощу до Краснопущі; можна тут зустріти паломників і з інших областей України. А також багато тут людей, які силою життєвих обставин та виборів опинилися далеко від їхньої малої батьківщини, Бережанщини, а храмове свято у Краснопущі є для них нагодою зібратися разом в родинному колі, молитися спільно за долю родини і цілого народу.

Богослубові відправи розпочалися цього дня 10:00 год. святковою Утренею, яку відслужив о. Доротей Ганджалас, ЧСВВ, з Підгорецького монастиря.

Урочисту Божественну Літургію о 12:00 год. очолив о. Іван Римар, ректор Тернопільської вищої духовної семінарії, у співслужінні з провінційним радником о. Сергієм Крутовським, ЧСВВ, настоятелями, ієромонахами з різних василіянських монастирів в Україні та іншими священослужителями.

У своїй гомілії о. Іван відзначив подвиг Івана Хрестителя, який був попередником (предтечею) і свідком Ісуса Христа. «Іван Хреститель через ціле своє життя був вірний правді, вмів висловити свою точку зору і ніколи не боявся, щó про це скажуть інші люди. Він завжди стояв на стороні Бога і Божої благодаті». Таким чином, постать Івана Хрестителя і його приклад показують нам, як важливо бути в єдності Богом, попри різні труднощі. Тоді «навіть смерть не буде для нас трагедією, а моментом переходу в існування вічне, яке буде тривати у Божій любові», – завершив проповідник.

Після Святої Літургії відбулося водосвяття та окроплення вірних свяченою водою.

Інформація та фотоколаж із сайту osbm.in.ua

Про враження учасників цьогорічного свята, які зібрала у своєму репортажі
для сайту «20 хвилин» кореспондент Юлія Савчук,
можна дізнатися за цим посиланням

 

Close Menu