Храмовий празник Пресвятого Серця Христового у Жовківському монастирі

Храмовий празник Пресвятого Серця Христового у Жовківському монастирі

Середа, 2017-06-28    15:03:30 UTC+2    Новини

24-25 червня 2017 р. у храмі Пресвятого Серця Христового Жовківського василіянського монастиря відбувся храмовий празник. Як і в попередні роки, це свято було нагодою для проведення з’їзду Апостольства молитви у м. Жовкві. Особливість цьогорічних святкувань була в тому, що вони відбувалися в рік ювілею 400-річчя Василіянського Чину Святого Йосафата.

Протягом трьох днів перед празником відбувались реколекції, які провадив о. д-р Августин Стрижик, ЧСВВ, магістр новіціяту при Крехівському монастирі.

У суботу 24 червня у Народному домі «Просвіта» міста Жовкви відбувся з’їзд Апостольства молитви, який організував о. Терентій Довганюк, ЧСВВ, координатор Апостольства молитви. До учасників з’їзду із словами привітання звернулися о. Теренетій Довганюк, о. Володимир Маланюк, настоятель Жовківського монастиря Різдва Христового, о. Василь Довганюк – військовий капелан.

Крім того, слово вітання до присутніх мав представник Глави УГКЦ Блаженішого Святослава Шевчука о. Василь Білаш. Також було зачитане адресоване учасникам з’їзду Апостольства молитви привітання Протоархимандрита Василіянського Чину Святого Йосафата о. Ґенезія Віомара. Цікавою й повчальною була доповідь о. Корнилія Яремака, ЧСВВ, про історію Василіянського Чину.

Після цього всі зібрані члени Апостольства молитви й гості з’їзду стали глядачами вистави «Василіянин» у постановці аматорського театру «Алетея», який діє в парафії при Луцькому василіянському монастирі.

Опісля у храмі Пресвятого Серця Христового відбулася Свята Літургія, а згодом Вечірня з Литією, а о 22:30 всі процесійно вирушили до статуї Божої Матері на Вічевій площі міста Жовкви; процесію очолили: о. Василь Довганюк, о. Порфирій Шумило, ЧСВВ, та о. Терентій Довганюк, ЧСВВ. На площі спільно молилися співану вервицю, яку провадив молодіжний хор василіянського монастиря м. Жовкви. Опівночі відбулось прийняття нових членів до Апостольства молитви, після чого розпочались нічні чування.

Кульмінацією святкування стала Божественна Літургія на площі Вічевій м. Жовкви, яку очолив о. Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. З ним співслужили також багато інших священиків, отці василіяни та єпархіальні. А саме о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, економ провінції Найсвятішого Спасителя зі Львова, о. Володимир Маланюк, ЧСВВ, настоятель монастиря Різдва Христового і парох парафії храму Пресвятого Серця Христового у Жовкві, о. Терентій Довганюк, ЧСВВ, з Жовкви, о. Михайло Ткачів з Жовкви, о. Лука Буняк, ЧСВВ, з Малого Березного (Закарпаття), о. Павло Ясиновський, ЧСВВ, з Дрогобича, о. Ярослав Петруха з с. Сопошина, о. Роман Семенюк з с. Глинське, о. Василь Перцович і о. Василь Довганюк з м. Коломиї, о. Омелян Кобель з м. Козова, о. Йосафат Герляк, ЧСВВ, з м. Бар (Вінницька обл.), о. Іван Майкович, ЧСВВ, ігумен Крехівського монастиря.

У своїй проповіді о. Протоігумен зазначив, що це неймовірна Божа любов зібрала таку велику кількість прочан на площі міста цієї неділі, та наголосив як слід відповідати на Божу любов: це вміти прощати, приступати до святих Тайн, виконувати з любов’ю доручені нам обов’язки. Проповідник також привітав всіх василіян із 400-літнім ювілеєм, який Чин відзначає цього року. Проповідь о. Протоігумена була дуже повчальною і змістовною, а водночас насиченою великою любов’ю до кожного присутнього на цій святковій Службі Божій.

Багато священиків уділяли святу Тайну Покаяння. На закінчення Святої Літургії слова вдячності усім членам Апостольства молитви і гостям, які прибули на це храмове свято, висловив о. Володимир Маланюк, ЧСВВ.

Після цього відбулася віднова посвяти Пресвятому Серцю Христовому і Суплікація. На завершення відпустового празника о. Протоігумен Йоан Школик, ЧСВВ, уділив усім присутнім благословення для отримання повного відпусту (прощення дочасних кар) з нагоди святкування ювілею 400-річчя Василіянського Чину і відбулося покроплення всіх свяченою водою. А хор парафії Пресвятого Серця Христового під керівництвом Надії Сторожук виконав ряд пісень, присвячених Пресвятому Серцю Христа Спасителя.

За інформацією із сайту osbm.in.ua
Світлини з цього ж сайту

Close Menu