Храмовий празник Христа Царя та відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину в Івано-Франківську

Храмовий празник Христа Царя та відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину в Івано-Франківську

Вівторок, 2017-10-31    11:22:26 UTC+1    Новини

У неділю 29 жовтня в монастирі й парафії Царя Христа в м. Івано-Франківську (вул. Незалежності, 181) відбулися урочисті святкування з нагоди храмового празника та відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

Перед тим у парафії відбулося кількаденне приготування: починаючи від Святої Літургії у четвер 26 жовтня ввечері, у храмі відбувалися парафіяльні реколекції в рамках підготовки до храмового свята й відзначення ювілею Чину, провідником яких був о. Юліан Хомечко, ЧСВВ, з монастиря святого Василія Великого в Луцьку, та багато вірних приступили до святих Таїнств Покаяння та Пресвятої Євхаристії.

У сам день свята об 11:00 год. в монастирському храмі була відслужена Архиєрейська Свята Літургія, а о 16:00 год. парафіяни та гості відвідали театральну-мистецьку академію «Вірність. Жертва. Місія» до 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата в музично-драматичному театрі ім. Івана Франка.

Свято Христа Царя відносно нове в літургійному календарі Католицької Церкви різних обрядів, його встановив Папа Пій ХІ на закінчення ювілейного 1925 року енциклікою, яка була оголошена 11 грудня 1925 року. Це свято зосереджує увагу на особі Ісуса Христа Божого Сина – Царя слави. Він, Божий Син і Цар всесвіту, разом з Отцем і Святим Духом, є володарем всього за своїм божеством, а водночас є нащадком царської династії Давида, за людською природою. Месіянські пророцтва представляють Христа як справедливого і переможного царя, а водночас смиренного, який «оголосить мир народам, і влада його буде від моря аж до моря,... до кінців землі» (Зах. 9,9-10), а книги Нового Завіту наголошують, що Христове царство – не з цього світу (Йо. 18,36), проте воно наблизилося з Його приходом і його учасником можна стати, покаявшись і вірячи в Євангеліє (Мр 1,15). Царство Боже, а отже Царство Ісуса Христа, стає дійсністю при посередництві Церкви, спільноти, зібраної в ім’я Пресвятої Тройці, яка молиться до Бога Отця: «Нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя як на небі, так і на землі...».

«Царюй між нами, Князю мира, по наших селах і містах! Пануй в державах і родинах, і прав у серцях і умах! » – співає Церква гимн Цареві Христові.

Велика вечірня з Литією в суботу 28 жовтня

У суботу 28 жовтня з нагоди храмового празника Царя Христа і в рамках відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата була відслужена урочиста Велика вечірня з литією.

Святкове богослуження очолив преосвященний владика Йосафат Мощич, МЗСА, номінований правлячим єпископом Чернівецької єпархії УГКЦ. З ним йому співслужив о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, ігумен монастиря Царя Христа і парох однойменної парафії.

Чимало вірних, а також різні спільноти, які діють при парафії, зібралися, щоб єдиними устами співати: «Надійшов празник Господній, тому прославмо нині Христа Бога, що явно зізнався: Я – Цар! Оспівуймо нині нашого Царя, бо він вічно царює з Отцем! Звеличмо сьогодні безсмертного Царя, що царює в Пресвятій Тайні, і Йому поклонімося» (стихира вечірні празника).

Наприкінці вечірні о. Йосафат щиро подякував всім присутнім за спільну молитву.

Святкування храмового празника в неділю 29 жовтня

У неділю 29 жовтня на парафії Царя Христа відбулися святкування з нагоди храмового празника.

Ранішню Святу Літургію очолив о. Юліан Хомечко, ЧСВВ, який своїм повчальним словом завершив парафіяльні реколекції, провідником яких був у ці дні.

Після Святої Літургії на подвірї перед храмом відбулося урочисте водосвяття.

Центральною подією цього дня була урочиста Божественна Літургія, яку очолив преосвященний владика Йосафат Мощич, який звернувся до святочної громади із словом привітання і навчання. З ним співслужили: ректор Івано-Франківської духовної семінарії о. Олесь Будзяк, настоятель катедрального собору Воскресіння Господнього в Івано-Франківську о. Юрій Новицький, протоігумен Провінції Святого Миколая в Україні (на Закарпатті) о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, та численні ієромонахи василіяни.

Літургію співав зведений парафіяльний хор під керівництвом п. Ігоря Дем’янця. По завершенні Літургії ігумен монастиря Царя Христа о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, звернувся з подякою до всіх присутніх: архиєрея, священнослужителів, парафіян та гостей, а владика Йосафат уділив своє благословення та повний відпуст. У святкуваннях взяли участь 26 отців василіян, більшість з яких прибула з інших монастирів, а також брати монахи з Брюхович і Крехова.

Урочиста академія в Музично-драматичному театрі імені Івана Франка

Урочистості цього дня завершилися театрально-мистецькою академією в Музично-драматичному театрі ім. Івана Франка, яка розпочалася о 16:00 год. Великий зал обласного драмтеатру ледве вмістив бажаючих побувати на цій урочистій академії під назвою «Вірність. Жертва. Місія», яка відбулася в рамках відзначення храмового свята Христа Царя, яке у парафії, що при монастирі отців василіян в Івано-Франківську, традиційно святкують в останню неділю місяця жовтня.

Цьогорічне свято парафії співпало з відзначенням ювілею Василіянського Чину – його 400-річчя. Саме навколо цього ювілею і була побудована програма святкової академії.

До вітань парафії та монастиря приєдналися художні професійні та аматорські колективи, відомі далеко за межами Прикарпаття та України. Деякі з них діють безпосередньо на парафії Царя Христа. Це хори «Кантемус», «Осанна», «Істина», дитячий парафіяльний хор «Божі ангелята», вокальне тріо «Жива вода». Їх виступи викликали захоплення у глядачів свята.

Вітали також парафіян та гостей колективи Івано-Франківської обласної філармонії: учні балетної школи імені Іри Маланюк, академічний камерний хор «Гармонія нобіле», солісти – Оксана Кречко, Олександр Семчук.

Виступили також Муніципальний камерний хор «Галицькі передзвони», квартет бандуристів «Гердан» Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, які долучилися до святкової концертної програми.

Окрім концертних мистецьких виступів присутні на святі мали змогу ознайомитися з діяльністю Василіянського Чину Святого Йосафата (інша назва: Чин Святого Василія Великого) та його історією – їх майстерно проілюстрували студенти інституту мистецтв Прикарпатського національного університету Андрій Дівончук, Володимир Семків, Богдан Романюк та керівник театру «Сучасник» Городенківського районного палацу культури Роман Дронюк.

На завершення ігумен монастиря і парох храму Царя Христа отець Йосафат Хаймик подякував усім, хто долучився до організації цієї урочистої академії та прикрасив парафіяльне свято а водночас наблизив його учасникам зміст ювілею 400-річчя Василіянського Чину.

Інформація та світлини із сайту osbm.if.ua

Close Menu