Храмове свято Різдва Пресвятої Богородиці та відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину в м. Барі

Храмове свято Різдва Пресвятої Богородиці та відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину в м. Барі

П’ятниця, 2017-09-29    10:21:12 UTC+2    Новини

Цього 2017 року василіянська спільнота Барської обителі Різдва святого Івана Хрестителя, що в м. Барі Вінницької обл., Україна, відзначила храмовий празник Різдва Пресвятої Богородиці по-особливому. Святкування було перенесене на неділю 24 вересня, а йому передували три дні духовного приготування. Реколекційні науки, присвячені як храмовому святу, так і ювілеєві 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата, виголосив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ.

Ці реколекції мали потрійне спрямування. Першою темою була роль та участь Пречистої Діви Марії, матері Ісуса Христа, в історії спасіння людського роду. Другою ‒ діяльність, роль та духовний вклад отців Чину Святого Василія Великого на цих теренах, зокрема у м.  Барі. А третьою ‒ навернення людини на дорогу любові та служіння Богові і ближнім. Також напередодні святкувань відбулася канонічна візитація, приписана Статутом Василіянського Чину, яку провів Впр. о. Сергій Крутовський, ЧСВВ, провінційний радник.

Святкові урочистості розпочалися в суботу 23 вересня Великою Вечірнею з Литією, яку о 18:00 відслужив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, а своїм співом богослуження прикрасили брати-студенти Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митр. Й. Велямина Рутського з Брюхович, що біля Львова, які прибули на свято разом із віце-ректором цього Інституту о. Єронімом Громом, ЧСВВ.

Центральні святкування відбулися в неділю 24 вересня. Святкову Утреню об 11:00 год. відслужив о. Віктор Квасній, ЧСВВ, секретар Провінції, у співслужінні з о. д. Павлом Долішним, ЧСВВ, із монастиря святого Василія Великого в Києві. Після закінчення Утрені парох о. Мелетій Батіг, ЧСВВ, настоятель обителі о. Йосафат Герляк, ЧСВВ, інші священнослужителі та вірні зустріли високого гостя, преосвященного владику Василія Тучапця, ЧСВВ, екзарха Харківського, який о 12:00 год. очолив Божественну Літургію.

У своїй проповіді преосвященний владика звернув увагу на постать Пресвятої Богородиці, народження якої цього дня Церква урочисто святкує, зазначивши, нав’язуючи до євангельського читання цієї неділі, що вона якнайкраще використала дані їй Богом таланти. Також владика Василій розповів присутнім про подвижницьке життя ченців Василіянського Чину, який цього року відзначає свій чотиристалітній ювілей.

Після закінчення Божественної Літургії звучали численні подяки та многоліття всім тим, які прибули розділити радість храмового свята, як також і тим, які спричинилися до його проведення. Насамкінець процесійною ходою усі вирушили на монастирське подвір’я до фігурки Божої Матері, біля якої, вже традиційно, відбулося освячення води, після чого владика Василій окропив усіх учасників спільної молитви свяченою водою.

З нагоди цьогорічного празника було також встановлено запис передзвону, який невдовзі перед тим було організовано стараннями місцевої громади та підключено в переддень свята, який відтепер скликатиме вірних до монастирського храму на спільну молитву.

На основі повідомлення із сайту osbm.in.ua, автор о. Климент Грещак, ЧСВВ
Світлини з цього ж сайту

Close Menu