Ювілейні святкування з нагоди 300-ліття Бучацької обителі Отців Василіян (Фоторепортаж)

Ювілейні святкування з нагоди 300-ліття Бучацької обителі Отців Василіян (Фоторепортаж)

Сьогодні, 8 грудня 2012 року, у древньому містечку Бучачі відзначають 300-літній ювілей з нагоди заснування Бучацького монастиря Чесного Хреста Господнього. Урочисте святкування розпочалось Архієрейською Святою Літургією, яку очолив Митрополит Тернопільсько-Зборівський владика Василій Семенюк у співслужінні з єпархом Бучацьким владикою Кир Дмитром Григораком, ЧСВВ.
У своїй промові Митрополит відмітив неоціненну роль ченців у релігійно-освітньому житті Церкви та України впродовж трьох століть та привітав усіх з ювілеєм.
Єпископ Кир Димитрій пригадав присутнім про нелегкі часи відбудови монастирського комплексу в 90-ті роки і відмітив подвижницьку працю тодішнього ігумена отця Івана Майковича, ЧСВВ. Зокрема, владика наголосив на відродженні шкільництва – заснуванні в 1995 р. історико-філософського ліцею, а сьогодні – Бучацького колегіуму Святого Йосафата, і запевнив про підтримку духовно-просвітницької діяльності Отців Василіян.
Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ від імені Протоархимандрита Василіянського Чину Святого Йосафата подякував владикам за служіння і привітав духовенство та вірних традиційним многоліттям.
З нагоди 300-літнього ювілею було освячено пам’ятну стелу.
Святкування продовжилось у залі Бучацької Районної Державної Адміністрації, де відбулась Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Чин Святого Василія Великого у контексті історико-релігійних процесів в Україні», за участю науковців та дослідників із Тернополя, Івано-Франківська, Львова, Вільнюса (Литва), Любліна та Варшави (Польща).
Доповідь про історію Бучацького монастиря виголосив Ярослав Стоцький – професор ТНТУ ім. Івана Пулюя, голова Тернопільської обласної організації Української Асоціації релігієзнавців.
На завершення наукової конференції із словом подяки звернувся ігумен монастиря о. Іриней Гумен, ЧСВВ та запросив усіх до краєзнавчого музею м. Бучача на виставку присвячену з нагоди 300-річчя Бучацького монастиря Отців Василіян.
Святкування продовжиться у неділю Божественною Літургією та ювілейним концертом.

Close Menu