jubilaeum-ordinisЮвілей 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата

Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви під час останньої сесії, яка відбулася у Львові-Брюховичах 4-11 вересня 2016 року, поблагословив загальноцерковне відзначення в наступному 2017 році потрійного Ювілею: 400-річчя реформування Василіянського Чину Святого Йосафата, 380-ї річниці з дня смерті митрополита Йосифа Велямина Рутського і 150 років канонізації св. Йосафата Кунцевича (постанова 28).

На прохання Головної Управи Василіянського Чину Апостольська Пенітенціарія, на основі повноважень, отриманих від Папи Франциска, видала 20 жовтня 2016 р. декрет про оголошення Ювілейного року 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата, у якому зазначено, що під час цього Ювілею ченці-василіяни та вірні, які разом з ними будуть брати участь у його відзначенні, можуть отримати повний відпуст. Декрет Апостольської Пенітенціарії охоплює увесь час тривання Ювілейного року: від 12 листопада 2016 року – до 25 листопада 2017 року.

Урочисте відзначення цього Ювілейного року розпочалося 12 листопада Божественною Літургією при мощах святого Йосафата в Соборі святого Петра у Ватикані, яку очолив Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви, а закінчення його буде 25 листопада 2017 року.

Програма Ювілейного року (оновлена 06.09.2017 року)

 
Привілей


Прохання на потрійній єктенії Божественної Літургії

Дякуючи Тобі, Боже всещедрий, що ведеш нас дорогою спасіння, за дар чотирьохсотлітнього служіння Василіянського Чину Святого Йосафата у Твоїй Церкві, благаємо Тебе: зміцнюй його ченців своєю благодаттю у їх відданому служінні Тобі у вірності й любові, благослови цей Чин і обдаруй його ревними і святими покликаннями, – молимо Тебе, ласкаво вислухай і помилуй.


Послання та промови


Наукові конференції


Медаль ювілею


Публікації


Статті


Події Ювілею

 

 

Close Menu