Ієрейські свячення та відкриття меморіальної дошки в Мондері (Канада)

Ієрейські свячення та відкриття меморіальної дошки в Мондері (Канада)

26 червня у м. Мондері (Mundare), що в Канаді, Провінція Альберта, в монастирській церкві оо. Василіян св. Апостолів Петра й Павла відбувся ряд знаменних подій. Найперше Преосвященний Лаврентій Гуцуляк, ЧСВВ, Митрополит Вінніпезький, уділив ієрейські свячення для диякона Томи Кобака, ЧСВВ, уродженця м. Червонограда, що на Львівщині. Митрополитові співслужили Кир Давид Мотюк, єпископ Едмонтонської єпархії, о. Григорій Фарина, єпархіальний канцлер, о. Ігнатій Головайчук, ЧСВВ, ігумен монастиря у Мондері, о. Йосиф Підскальний, ЧСВВ, ігумен василіянської обителі св. Василія Великого у м. Едмонтоні. Інші священики допомагали сповідати прихожан храму і гостей.
На величаве свято прибув Протоігумен Канадійської Провінції із Вінніпега о. Євген Ричлак, ЧСВВ, теж василіянські студенти із м. Едмонтона, сестри Служебниці, мама Томи Кобака з Італії, де перебуває тривало на праці; науковці, представники влади, зокрема місцевий мер Майк Шаріча та прем’єр Альберти українського походження Ед Стельмах із дружиною Марією.
На Службі Божій спершу висловив усім свою подяку о. Ігнатій Головайчук, змістовну проповідь − Преосвященний Лаврентій Гуцуляк. Численні вірні мали можливість спостерігати за обрядом священичих свячень, які коментував поступово, пояснюючи значення різних дій, Митрополит Лаврентій, Святитель Томи Кобака, ЧСВВ.
Після урочистої св. Літургії було ще відрито меморіальну дошку з нагоди заснування української католицької місії в Бівер-Лейк (Мондері) Чином св. Василія Великого та Сестрами Служебницями. Ця місія, як відомо, утвердила міцно на просторах Канади нашу Українську Католицьку Церкву через дбання за культуру, мову та віру багатьох українців на цих землях та поза їхніми межами. Вступну молитву провів Кир Давид Мотюк, Єпарх Едмонтонський. Відтак привітання та вступні зауваження виголосив д-р Ярослав Петришин, церемоніймейстер, Член Комісії у справах історичних об’єктів і пам’ятників Канади від Альберти. Далі кожен присутній мав можливість почути історичне звернення від д-ра Франсеса Свиріпи, історика Університету Альберти. Відтак мав слово Високоповажний Пітер Кент, Міністра оточуючого середовища і Міністра, відповідального за Парки Канади, пана Брайена Сторсета, депутата Парламенту від округу Уестлок-Сент-Пол. В часі самого відкриття меморіальної дошки також мали слово сестра Джін Земляк, ССНДМ, Високопреподобний о. Єврен Ричлак, Протоігумен і п. Брайен Сторсет.
Напис дошки зачитали спершу англійською (д-р Ярослав Петришин), французькою (д-р Франсес Свиріпа) та українською мовою (с. Джін Земляк, ССНДМ).
Благословив пам’ятну дошку Митрополит Лаврентій Гуцуляк, ЧСВВ, після чого висловився д-р Ярослав Петришин і прозвучав у храмі гімн Канади.
Завершилось насичене святкування трапезою в Українському національному домі, де так само лунали різні промови високоповажних гостей і теж сказав до всіх своє слово новоієрей Тома Кобак, ЧСВВ, подякувавши найперше Господеві за безцінну ласку священства, та Молебнем до Богоматері й благословенням церковних речей.

о. Миколай МИКОСОВСЬКИЙ, ЧСВВ

Close Menu