Громада українців греко-католиків італійського міста Рієті взяла участь у відзначенні Всесвітнього дня біженців

Громада українців греко-католиків італійського міста Рієті взяла участь у відзначенні Всесвітнього дня біженців

Вівторок, 2018-06-26    10:39:18 UTC+2    Новини

У середу 20 червня 2018 року в м. Рієті, регіон Лаціо, Італія, з ініціативи місцевих організацій, які займаються біженцями, та дієцезії Римо-Католицької Церкви відбулася міжрелігійна зустріч, у якій взяла участь і громада українців греко-католиків цього центрально-італійського міста, разом з їхнім капеланом о. Степаном Стареправо, ЧСВВ.

Зустріч проводилася в рамках відзначення в цьому місті Всесвітнього дня біженців, який, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН, починаючи з 2001 року, відзначається в усьому світі кожного року 20 червня. (Існує ще інший день, Всесвітній день мігранта і біженця, який від 1914 року відзначається в Католицькій Церкві по всьому світі у січні, в другу неділю після Епіфанії (Богоявлення) за григоріанським календарем).

Грозова хмара і хвиля проливного дощу не злякали людей, які зібралися на площі Святого Франциска (п’яцца Сан Франческо), перед входом до катедрального храму, щоб засвідчити своє переконання, що мирне співжиття представників різних народів, релігій і культур можливе і що італійське місто Рієті відкрите до діалогу з усіма людьми, в тому числі іммігрантами з інших країн.

Символічний жест запалення лампади і передавання її з рук до рук, від одної релігійної громади до іншої, спів і музика, які здатні об’єднати людей між собою, незважаючи на відмінність мов, і короткі промови представників усіх присутніх спільнот зі словами, які запрошують до діалогу і розганяють страх перед чужим і незнаним, – такими були головні складові цієї міжрелігійної зустрічі.

Єпископ Доменіко Помпілі у своєму слові зазначив, що міграції – постійна складова історії людства і супроводжуватимуть нас завжди, не слід заперечувати чи приховувати побоювань, які вони викликають; це зустріч з невідомим, яке здається загрозливим і незрозумілим, але потрібно дивитися йому в вічі і не дати себе перемогти страхові, але прогнати його.

Страх можна подолувати, можна залишати місце для життя разом, якщо ті, які приймають, і ті, яких приймають, є взаємновідповідальними. Інтеграція іммігрантів у місцеву громаду – «це не автоматичний процес, який можна би звести просто до деяких правил, яких потрібно дотримуватися, але нахил нашого духу», який спонукає нас до дії. Однак, вона буде успішною лише тоді, коли метою є мир – набагато повніша реальність, ніж обмежена і банальна толерантність. Тому що мир полягає у здатності оцінити іншого як когось, хто збагачує кожного з нас.

Слова релігійних лідерів та їхня солідарна участь у цій зустрічі на площі святого Франциска були жестом, який іде врозріз із поставою настороженості, відчутною в місті та загалом у країні, по відношенні до зростаючої кількості мігрантів та біженців в останні роки.

І це добре, що площа Святого Франциска, яка носить ім’я святого – людини миру й діалогу, – хоч і в часи, коли він жив, суспільство переживало страх перед незнаним і незрозумілим, – стала місцем діалогу та поєднання народів і культур.

Запалена лампада буде зберігатися протягом усього 2018 року в катедральному соборі святого Франциска, а потім буде передаватися, з року в рік, до інших релігійних громад міста й околиць.

Використано інформацію та світлини із сайту www.frontierarieti.com

Close Menu