Робочий візит Глави УГКЦ до Ватикану в рамках відзначення ювілею 100-річчя Папської Конгрегації для Східних Церков

Робочий візит Глави УГКЦ до Ватикану в рамках відзначення ювілею 100-річчя Папської Конгрегації для Східних Церков

Вівторок, 2017-10-10    21:49:26 UTC+2    Новини

У днях 9-12 жовтня 2017 року Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук перебуває у Ватикані, де бере участь у пленарній сесії Конгрегації для Східних Церков з нагоди ювілею її 100-річчя та 25-річчя від проголошення Кодексу канонів Східних Церков. У рамках свого візиту до Святої Столиці Глава УГКЦ бере участь у різних заходах.

У понеділок 9 жовтня відбулася аудієнція Патріархів та Верховних Архиєпископів зі Святішим Отцем, під час якої, після короткого вступного слова, Папа Франциск запросив Предстоятелів Східних Католицьких Церков розповісти йому про ситуацію в їхніх Церквах та країнах походження.

У середу, 11 жовтня, члени пленарної сесії та працівники Конгрегації візьмуть участь у загальній аудієнції зі Святішим Отцем Франциском на площі Святого Петра у Ватикані.

У четвер, 12 жовтня, Глава УГКЦ співслужитиме Месу зі Святішим Отцем у базиліці Санта Марія Маджоре.

Окрім пленарної сесії Конгрегації для Східних Церков, Блаженніший Святослав також візьме участь у заходах з нагоди вручення нагороди примирення Капітули польсько-українського поєднання.

Папа Франциск зустрівся з Патріархами і Верховними Архиєпископами

«Я радий зустрітися сьогодні з вами, Главами і Отцями Східних Католицьких Церков, щоб розділити радощі та болі ввірених вашій душпастирській опіці вірних», – сказав Папа Франциск, вітаючи у понеділок, 9 жовтня 2017 р., Патріархів та Верховних Архиєпископів, між якими був також Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. У зустрічі взяли участь також Державний Секретар Святого Престолу та провід Конгрегації Східних Церков.

«Турбота про всі Церкви проявляється також і через ієрархічне сопричастя з Єпископом Риму, Наступником святого Петра. Саме бути Єпископом Риму є основою Петрового служіння, що є служінням проводу любові та в любові», – зазначив Папа Франциск, додаючи:

«Я переконаний, що потрібно додати імпульсу та належно оцінити у Церкві зв’язок, що поєднує колегіальність та Петрову першість, щоби здійснювати “диякональну першість” як Servus servorum Dei (Слуга слуг Божих)».

Святіший Отець пригадав, що серед завдань Наступника святого Петра є дбати про добрих єпископів у місцевих Церквах в усьому світі. «Тож прошу Вас і Ваші Синоди співпрацювати в цьому настільки важливому служінні, аби визначати мужів, придатних до цього служіння», – сказав Папа, запросивши учасників зустрічі до спілкування: «Тепер передаю слово Вам і намагатимуся відповісти на ваші запитання».

Участь в загальній аудієнції та Святій Літургії з Папою Франциском

У середу, 11 жовтня, члени пленарної сесії та працівники Конгрегації візьмуть участь у загальній аудієнції зі Святішим Отцем на площі Святого Петра у Ватикані.

У четвер, 12 жовтня, Глава УГКЦ співслужитиме Месу зі Святішим Отцем в базиліці Санта Марія Маджоре в Римі.

Участь у заходах з нагоди вручення нагороди примирення Капітули польсько-українського поєднання

Окрім пленарної сесії Конгрегації для Східних Церков, Блаженніший Святослав також візьме участь у заходах з нагоди вручення нагороди примирення Капітули польсько-українського поєднання. Цьогорічними лауреатами цієї нагороди стали Конгрегація для Східних Церков і редакція Ватиканського радіо (польська, українська та словацька секції). В урочистості також візьме участь кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації для Східних Церков.

Напередодні вручення нагород, 11 жовтня, о 08:30, відбудеться молитва на гробі св. папи Івана Павла ІІ у соборі Святого Петра у Ватикані, а о 12:00 у прес-центрі Ватиканського радіо заплановано прес-конференцію Глави УГКЦ разом з представником польського єпископату єпископом Кшиштофом Ніткєвічем.

Вручення нагород примирення відбудеться у четвер 12 жовтня о 18:30 в Папській українській колегії святого Йосафата (Passeggiata del Gianicolo, 7).

За повідомленням Секретаріату Глави УГКЦ в Римі
та інформацією українського відділу Ватиканського радіо
Світлини із сайтів news.ugcc.ua та uk.radiovaticana.va

Close Menu