Глава УГКЦ поблагословив заснування двох Марійських відпустових місць у Донецькому екзархаті

Глава УГКЦ поблагословив заснування двох Марійських відпустових місць у Донецькому екзархаті

П’ятниця, 2017-08-11    20:56:41 UTC+2    Новини

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав надав дозвіл і благословення на заснування Марійських відпустових місць у двох парафіях Донецького екзархату УГКЦ – Преображення Господа нашого Ісуса Христа, що в с. Званівка на Донеччині, де перебуває копія ікони Богородиці Замилування, та Святого пророка Іллі, що в с. Снігурівка, Запорізької області, де перебуває копія чудотворної ікони Богородиці «Salus Populi Romani».

Про це йдеться у двох Рескриптах Блаженнішого Святослава до владики Степана (Менька), Екзарха Донецького, опублікованих нещодавно на офіційному сайті УГКЦ:

Оригінал ікони Богородиці Замилування перебував у парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Лісковате (сьогодні територія Польщі). Вірні цієї парафії в 1951 році тодішнім режимом насильно були переселені й на цей час проживають у таких селах: Званівка, Роздолівка та Верхньокам’янське Донецької області. Душпастирську діяльність у селах Званівка та Роздолівка від початку 90-х років ХХ ст. здійснюють Отці Василіяни, які у с. Званівці мають свій чернечий осідок (див. статтю про монастир у с. Званівці на сайті osbm.in.ua).

У Снігурівці, при парафії Святого пророка Іллі, планують заснувати молодіжний центр екзархату з огляду на щорічні молодіжні прощі, які на свято Пророка Іллі тут збирають люд із усього Донецького екзархату.

Блаженніший Святослав рекомендує встановити щорічну прощу до Марійського відпустового місця в парафії Преображення Господа нашого Ісуса Христа на свято Успіння Пресвятої Богородиці, а до парафії Святого пророка Іллі надалі продовжувати традиційну щорічну молодіжну прощу на храмове свято.

«Вимолюємо в Господа для Тебе, достойний наш співбрате в церковному служінні святій нашій Церкві, Божих благодатей та уділяємо пастирське благословення духовенству й вірним нашого Донецького екзархату», − пише в Рескриптах Блаженніший Святослав до владики Степана.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

На світлинах:
– Церква і монастир у с. Званівка
– Ченці монастиря із Протоігуменом о. Йоаном Школиком біля ікони Пресвятої Богородиці
– Молитва перед іконою в церкві с. Снігурівки

Рескрипт про заснування Марійського відпустового місця у парафії Преображення ГНІХ с. Званівка Донецького екзархату

Вих. ВА 17/289

Р Е С К Р И П Т

На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної
Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Смиренний Святослав,

Божою милістю і в повному сопричасті з Римським Апостольським престолом
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви

Возлюбленому у Христі братові нашому

Преосвященному владиці
Степанові (МЕНЬКУ),
Верховноархиєпископському Екзарху Донецькому

Мир Тобі в Господі!

Достойний наш співбрате, ми отримали Вашого листа, в якому просите нашого дозволу та благословення на заснування Марійського відпустового місця у парафії Преображення Господа нашого Ісуса Христа в селі Званівка Донецької області Донецького екзархату, де перебуває копія ікони «Богородиця замилування».

Як зазначаєте в листі, оригінал цієї ікони перебував в парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Лісковате (сьогодні територія Польщі). Вірні цієї парафії в 1951 році тодішнім режимом насильно були переселені й на цей час проживають у таких селах: Званівка, Роздолівка та Верхньокам’янське Донецької області.

Задля зміцнення святості Божого люду Церква доручає для особливого й синівського почитання Пречисту Діву Марію, Богородицю, яку Христос установив Матір’ю всіх людей.

Тому, зваживши на душпастирські потреби та дбаючи про поширення серед вірних культу Пресвятої Богородиці,

враховуючи норму канону 40
Кодексу канонів Східних Церков (ККСЦ),

ми, властю нам даною,

надаємо наш дозвіл і благословення на заснування
МАРІЙСЬКОГО ВІДПУСТОВОГО МІСЦЯ
у парафії Преображення Господа нашого Ісуса Христа с. Званівка Донецького екзархату;

рекомендуємо встановити щорічну прощу до цього місця
на празник Успіння Пресвятої Богородиці.

Дбаючи, щоби вірні справді могли осягати більших благодатей, заохочуємо Вас звернутися до Апостольської Пенітенціарії, на підставі наданих їй Верховним Архиєреєм повноважень, із проханням про надання повного відпусту паломникам до цього місця на свято Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня), при належному дотриманні ними звичайних умов (Таїнство Покаяння, прийняття Пресвятої Євхаристії та молитви в наміренні Святішого Отця).

Вимолюємо в Господа для Тебе, достойний наш співбрате у церковному служінні святій нашій Церкві, Божих благодатей та уділяємо пастирське благословення духовенству й вірним нашого Донецького екзархату.

Благословення Господнє на Вас!

† СВЯТОСЛАВ

о. Микола Сулима,
канцлер Курії
Верховного Архиєпископа УГКЦ

Дано в Києві,
при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
у день Святого славного пророка Іллі,
2 серпня 2017 року Божого

Close Menu