Глава УГКЦ очолить паломництво до гробу святого Йосафата у Ватикані та відслужить Святу Літургію в соборі Святого Петра

Глава УГКЦ очолить паломництво до гробу святого Йосафата у Ватикані та відслужить Святу Літургію в соборі Святого Петра

Четвер, 2017-06-08    10:31:52 UTC+2    Анонси

У неділю 25 червня 2017 року з нагоди 150-річчя канонізації святого Йосафата Кунцевича відбудеться національне паломництво з України та діаспори до гробу святого Йосафата у Ватикані, у якому запрошені взяти участь також представники інших Східних Церков свого права та ченці всіх Провінцій Василіянського Чину Святого Йосафата.

Цього дня Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, звершить Божественну Літургію на папському престолі базиліки Святого Петра. Цей привілей надав особисто Святіший Отець Франциск.

Молитовні заходи розпочнуться у суботу 24 червня в прокатедральному соборі Святої Софії в Римі Архиєрейською вечірнею з литією, котру очолить Блаженніший Святослав. Після богослужіння відбудеться вечір духовної музики за участю хору семінаристів Івано-Франківської духовної семінарії.

У неділю 25 червня о 12:00 год. на площі Святого Петра у Ватикані відбудеться молитва «Ангел Господній» із Святішим Отцем Франциском, а о 13:00 год. у базиліці розпочнеться Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Святослав у співслужінні з владиками Синоду УГКЦ. Після Божественної Літургії відбудеться молитва біля гробу святого Йосафата, які зберігаються у престолі святого Василія Великого.

Вірним, які хочуть взяти участь у богослуженні, потрібно завчасу перейти контроль при вході до собору Святого Петра. Священики мають прибути до захристії собору за півгодини до початку Святої Літургії. Колір літургійних риз – золотистий.

Для організації та проведення паломництва утворено організаційний комітет в Римі, який очолює преосвященний владика Діонісій, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії. Оргкомітет запрошує українців із Батьківщини та діаспори взяти участь у паломництві до мощей св. Йосафата, мученика за єдність Церкви і народу.

Довідка.

Торжественна канонізація (проголошення святим Католицької Церкви) священномученика Йосафата Кунцевича, Архиєпископа Полоцького, який прийняв мученицьку смерть 12 листопада 1623 року у Вітебську, відбулася 29 червня 1867 року, на свято, за григоріянським календарем, верховних апостолів Петра і Павла, головних покровителів міста Рима, під час урочистої святої Меси в соборі Святого Петра під головуванням Папи блаженного Пія ІХ. Святий Йосафат, мученик за єдність Церкви,  був першим у числі двох з половиною десятків святих і блаженних, проголошених цього дня (разом із ним дня 29 червня були піднесені на престоли: блаженний Петро Арбуенський і 19 мучеників із різних чернечих Чинів, та 4 інших блаженних).

Сьогодні його мощі зберігаються в головному храмі католицького світу – ватиканській базиліці Святого Петра, що свідчить про велику повагу і цінність діяльності св. Йосафата. Папи неодноразово підкреслювали, що його приклад продовжує залишатися актуальним: словом і ділом поширювати Євангеліє, сприяти християнській єдності й з повагою ставитися по представників інших віросповідань.

Як відомо,  Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви під час останньої сесії, яка відбулася у Львові-Брюховичах 4-11 вересня 2016 року, поблагословив загальноцерковне відзначення у 2017 році потрійного Ювілею: 400-річчя реформування Василіянського Чину Святого Йосафата, 380-ї річниці з дня смерті митрополита Йосифа Велямина Рутського і 150 років канонізації св. Йосафата Кунцевича (постанова 28).

На основі повідомлення Секретаріату Глави УГКЦ в Римі

Close Menu