Глава УГКЦ на Пасху: «Христос Воскрес і воскресає Україна…»

Глава УГКЦ на Пасху: «Христос Воскрес і воскресає Україна…»

Цього року святкуємо Воскресіння Господа нашого Ісусу Христа в непростий для України час. Адже останні місяці нашої новітньої української історії так подібні до хресного шляху Спасителя. Ця пасхальна ніч поставила перед нами питання нашого майбутнього, подібно, як ставила питання щодо майбутнього учнів Христових.
Такими словами під час своєї пасхальної проповіді охарактеризував особливості цьогорічного святкування Великодня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Про це він сказав під час Архиєрейської Літургії, яку відслужив в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві.
Верховний Архиєпископ УГКЦ, декламуючи слова українського пророка Тараса Шевченка, зауважив, що «цієї ночі на наших очах… воскресає Україна». «Це не ніч безнадійності, а ніч просвіщення і новітньої української Пасхи», – додав він.
Як зауважив проповідник, про те, що Христос воскрес і воскресне Україна сьогодні гомонить Слобожанщина і Наддніпрянщина, українські степи і Крим, Галичина, Волинь і Закарпаття. «Нам, християнам третього тисячоліття, важливо в обличчі воскреслого Христа впізнати нашу воскресаючу Матір (Україну) і повірити в неї, що вона є і буде. Бо такий народ, який вірить у воскресіння своєї держави, – непереможний», – сказав Блаженніший Святослав.
«Цього радісного дня нехай у наших серцях не залишиться ніякого смутку. Нехай перед обличчям воскреслого Христа зникне усяка тривога і непевність. Нехай радіє Україна, бо Христос воскрес і в ньому наша перемога повіки», – побажав Предстоятель УГКЦ в день Воскресіння Господнього.
З Предстоятелем УГКЦ у Патріаршому соборі спільно молилися владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду єпископів УГКЦ, владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, численні священики.

Департамент інформації УГКЦ

Close Menu