Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з монашеством УГКЦ з нагоди закінчення року

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з монашеством УГКЦ з нагоди закінчення року

Понеділок, 2018-12-24    16:43:08 UTC+2    Новини

У суботу 22 грудня 2018 року в Патріаршому домі у м. Львові (Україна) відбулася зустріч Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава з настоятелями і представниками чернечих спільнот УГКЦ.

У цій зустрічі взяли участь, зокрема, о. Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, монастирі якої діють на території Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, та о. Франциск Онисько, ЧСВВ, Провінційний секретар Провінції Святого Миколая в Україні, з Мукачівської греко-католицької єпархії, – як гість.

Уже стало традицією, що на завершення року богопосвячені особи щоразу зустрічаються з Блаженнішим Святославом, щоб підсумувати прожитий рік, а також поділитися переживаннями, думками і духовним досвідом, здобутим протягом цього періоду, та почути думку Глави Церкви про напрями діяльності й розвитку на наступний рік.

На початку цьогорічної зустрічі Блаженніший Святослав зазначив: «Хоча минулий рік був досить складним, проте він був роком великої Божої благодаті та бурхливого розвитку нашої Церкви».

За словами Предстоятеля Церкви, спільноти богопосвяченого життя є великим скарбом УГКЦ, без якого неможливий її розвиток. Під час зустрічі Блаженніший Святослав звернув увагу на те, що цього року Синод Єпископів намагався добре слухати, чим живуть спільноти богопосвяченого життя: що їм потрібно і яким чином можна покращити співпрацю з ними та як краще опікуватись ними та підтримувати їх. Блаженніший Святослав подякував владиці Михаїлу Бубнію, голові Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ, за його віддане  служіння та щиру турботу про монашество цієї Церкви. Зокрема склав подяку за створену групу швидкого реагування.

Особливий акцент Глава УГКЦ зробив на потребі інвестувати у виховання. Зазначив, що цього року на Синодах єпископи присвятили особливу увагу темі плекання до богопосвяченого життя, оскільки в останні роки відчувається великий брак покликань у всіх спільнотах богопосвяченого життя. Глава УГКЦ подякував владиці Михаїлу Бубнію, голові Патріаршої комісії, та с. Наталі Мельник, голові Ради Вищих Настоятелів і Настоятельок, за клопітку працю над проектом душпастирства покликань УГКЦ. Блаженніший нагадав, що цей рік був роком молоді та що в Римі відбувся Синод Єпископів Католицької Церкви на тему молоді, однією з основних тем якого була тема покликання. А також Глава УГКЦ звернувся до учасників зустрічі з проханням засновувати при монастирях школи молитви.

Предстоятель УГКЦ зазначив, що в цьому році активно відчувалася місійна діяльність, зокрема жіночого монашества.

На зустрічі Глава Церкви підняв тему об’єднавчого Собору Православної Церкви в Україні, який тиждень тому відбувся в Києві, та поділився своїми думками про те, як греко-католики, мали би пояснювати своє відношення до створення Автокефальної Православної Церкви, оскільки питання ідентичності Української Греко-Католицької Церкви в 2019 році буде дуже гостро стояти, в світлі останніх подій. «Ми мусимо бути свідками єдності Христової Церкви. І ще й ще раз пояснювати, чому частиною нашої ідентичності є сопричастя з Римським Апостольським престолом», – наголосив Глава УГКЦ. Він розповів, що готує послання на тему об’єднавчого Собору, яке він назвав: «Наша свята Софія».

На завершення зустрічі Блаженніший Святослав озвучив три побажання для монашества: «Щодня приступайте в Божій благодаті до Святої Євхаристії, ревно моліться молитовне правило та кожного дня читайте слово Боже! ». Після цього Голова Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ владика Михаїл подякував усім присутнім настоятелям та настоятелькам, а особливо Блаженнішому Святославу – за його присутність, готовність служити, за його приклад та за мудрі слова та поради.

На завершення владика Михаїл заохотив настоятелів запровадити в їхніх спільнотах, щоб в кінці молитви вервиці, окрім прохання «в наміренні Святішого Отця», додавати ще – «в наміренні Блаженнішого Святослава».

За матеріалами сайтів news.ugcc.ua та osbm.in.ua

Close Menu