Глава УГКЦ Блаженніший Святослав узяв участь у посвяченні курії Гайдудорозької митрополії в Угорщині

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав узяв участь у посвяченні курії Гайдудорозької митрополії в Угорщині

П’ятниця, 2017-05-05    16:24:50 UTC+2    Новини

Дебрецен, Благословення курії Гайдудорозької митрополіїМинулого тижня Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, відвідав з робочим візитом Угорщину. У суботу 29 квітня, на запрошення Митрополита Угорської Греко-Католицької Церкви Филипа (Кочіша), він узяв участь у посвяченні митрополичої курії Угорської Греко-Католицької Церкви в м. Дебрецені.

Блаженніший Святослав очолив Чин освячення спільно з Примасом Угорської Римо-Католицької Церкви кардиналом Петером Ердьо, Митрополитом Гайдудорозької митрополії Филипом (Кочішем), з Єпархом Мішкольцької греко-католицької єпархії Атаназієм (Оросом), та апостольським адміністратором Ньїредьгазької єпархії отцем Авелем Сочкою, ЧСВВ.

У молитві взяли участь греко-католицькі єпископи з різних країн: Вільям (Скурла), Митрополит Пітсбурзький (США); Іван (Баб’як), Митрополит Пряшівський (Словаччина); Юрій (Джуджар), Апостольський Екзарх (Сербія); Вірджіл (Берча), Єпарх Орадеа (Румунія); Мілан (Шашік), Єпарх Мукачівський, – та римо-католицькі єпископи Угорщини.

Благословення Гайдудорозької митрополичої курії, ДебреценСеред присутніх гостей були представники угорської влади та представники різних релігійних конфесій Угорщини. Від української делегації у святкуванні взяли участь отець Олег Олекса, секретар Блаженнішого Святослава, о. Дам’ян Габорій, душпастир для українців в Угорщині, і брат Іпатій Сеньковський, ЧСВВ.

У своєму слові Блаженніший Святослав привітав Митрополита Филипа та угорське духовенство з цією історичною подією та подякував за сприяння в наданні духовної опіки для українців, які мешкають в Угорщині.

У рамках святкування відбулася зустріч Глави УГКЦ з Главою Римо-Католицької Церкви Угорщини кардиналом Ердьо, який запросив Блаженнішого Святослава відвідати з офіційним візитом Будапешт. Під час зустрічі сторони домовилися про надання всебічної душпастирської опіки усім вірним УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Довідка

Герб Гайдудорозької архиєпархіїГайдудорозька греко-католицька єпархія була створена Апостольським листом «Christifideles graeci» Папи Пія X від 8 червня 1912 року на пропозицію імператора Франца Йосифа І під тиском угорського уряду. До її складу входило на початку 162 парафії, які були виділені з Пряшівської та Мукачівської єпархій та румунських греко-католицьких єпархій у Трансільванії.

Катедральний собор Введення у храм Пресвятої Богородиці, ГайдудороґПісля переходу у 1920 році Трансільванії та деяких суміжних земель в межі Румунії, у 1934 році 67 румуномовних парафій цієї частини Гайдудорозької єпархії були приєднані до Румунської Греко-Католицької Церкви. Вірні Гайдудорозької єпархії – угорці східного обряду, переважна частина яких – нащадки русинів-українців, які підпали угорській асиміляції, але зберегли свій церковний обряд.

20 березня 2015 року Папа Римський Франциск підняв Угорську Греко-Католицьку Церкву до рангу митрополичої. Гайдудорозька єпархія стала архиєпархією, Мішкольцький екзархат − єпархією і, крім того, створено ще одну єпархію в Ньїредьгазі шляхом виокремлення її з території дотеперішньої Гайдудорозької єпархії.

За матеріалами із сайту news.ugcc.ua
Світлини з цього ж сайту та з вікіпедії

Close Menu