Глава УГКЦ Блаженніший Святослав провів у Римі зустріч із настоятелями і представниками чернечих спільнот

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав провів у Римі зустріч із настоятелями і представниками чернечих спільнот

У суботу 15 лютого 2020 року, на свято Стрітення Господнього за юліанським календарем, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав провів зустріч із настоятелями і представниками чернечих спільнот УГКЦ Рима та навколишніх міст. Зустріч відбулася при соборі Святої Софії в Римі, після закінчення святочної Божественної Літургії (див. за цим посиланням).

У своєму слові до чисельно зібраних ієромонахів, монахів та монахинь Блаженніший Святослав запевнив, що, як Глава УГКЦ, він буде завжди їх підтримувати і допомагати в їхньому служінні. Предстоятель УГКЦ розповів про дві інституції, які допомагають плекати сопричастя між богопосвяченими особами в Україні: Рада вищих настоятелів і настоятельок чернечих Чинів і Згромаджень, яка має жіночу й чоловічу гілки, та Патріарша комісія у справах монашества, у склад якої входить також згадана Рада вищих настоятелів і настоятельок. Вони допомагають плекати єдність між різними чернечими родинами в Україні.

Хоч Патріарша комісія у справах монашества докладає великих зусиль, щоб вийти за межі України і допомагати розвиткові монашого життя всюди, де є вірні УГКЦ, поки що не вироблений дієвий механізм співпраці цієї Комісії з чернечими спільнотами за межами України. Беручи до уваги інституційну присутність чинів та згромаджень УГКЦ в Римі, Блаженніший Святослав запропонував започаткувати і тут регулярні зустрічі настоятелів, настоятельок і представників спільнот, можливо, створити також і тут Раду спільнот богопосвяченого життя, яка б «забезпечувала ефективний зв’язок та співпрацю з патріаршими структурами у справах монашества», а також запропонувати особу, яка могла б бути референтом Патріаршої комісії у справах монашества, її представником в Римі.

Глава УГКЦ також розповів про підготовку до Патріаршого Собору, який відбудеться 26-29 серпня на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ». Він закликав монашество допомогти Церкві відповісти на три головні запитання цього Собору: Хто ми є? Де ми є? Як нам бути разом? «Якщо ми не зрозуміємо, якими ми є, де сьогодні перебувають наші вірні і як плекати нашу єдність, то відчуємо кризу покликань до богопосвяченого життя», – сказав Блаженніший Святослав.

Предстоятель УГКЦ також звернувся до монашества з проханням «молитися за Україну та плекати справжнє духовне життя у спільнотах богопосвяченого життя». У кожному періоді історії перед Церквою стоять нові виклики й завдання, які необхідно враховувати і на них давати відповідь. Важливо розпізнавати ці виклики і відповідати на них в дусі Христової благовісті та з повним довір'ям до Господа, який один є володарем історії.

На завершення зустрічі Блаженніший Святослав подарував усім учасникам зустрічі книжку про владику Степана Чміля, авторства д-ра Олега Цуньовського, яка нещодавно вийшла у світ з ініціативи та за підтримки товариства «Свята Софія» в Римі.

Використано повідомлення Секретаріату Глави УГКЦ в Римі та світлину із сайту news.ugcc.ua

Close Menu