Генеральна Канонічна візитація Провінції свв. Апостовів Петра і Павла в Румунії

Генеральна Канонічна візитація Провінції свв. Апостовів Петра і Павла в Румунії

РуминіяПротоархмандрит Василіянського Чину св. Йосафата о. Ґенезій Віомар, ЧСВВ провів Генеральну канонічну візитацію Провінції свв. Апостолів Петра і Павла в Румунії.
Початки Василіянської Провінції в Румунії сягають початку XVIII століття. За час свого існування Провінція зазнавала різні періоди становлення, розвитку, кризи і переслідування. Зокрема під час комуністичного режиму усі монастирі були ліквідовані і передані на використання іншим інституціям, а ченці піддані переслідуванню і життю в підпіллі. Після виходу Церкви з підпілля монастирі залишились у власності держави та православної Церкви. Сьогодні тривають судові процеси по їх поверненню. Ченці Провінції, з яких 11 священиків, 2 диякони і 3 брати, здійснюють своє чернече життя і служіння у чотирьох монастирях, котрі знаходяться у двох єпархіях Румунської Греко-Католицької Церкви.
Генеральну візитацію отець Протоархмандрит разом з Головним радником і секретарем о. Єфремом Кончаком, ЧСВВ розпочав з Провінційного осідку, монастиря свв. Архангелів Михаїла і Гавриїла в с. Прілоґ (заснований у 1948 р.). Відтак, відвідав монастир Зіслання Святого Духа в с. Молішет (1992 р.), резиденцію Святого Хреста в с. Мінтіу Ґирлі (заснована в 2008 р.) і резиденцію Вінчання Цариці Марії в м. Клуж-Напока (діє з 1974 р.). В Клуж-Напока о. Ґенезій здійснив братерський візит до Провінційного дому Сестер Василіянок, а також відвідав вл. Флорентіна Кріхалмяну, Єпарха Клуж-Ґирли. Генеральна візитація закінчилась загальними зборами ченців Провінції у Мінтіу Ґирлі, де отці і браття мали можливість спільно помолитись та почути висновки, настанови і заохочення отця Генерального візитатора.

Close Menu