Формаційні курси для ченців Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні були присвячені вченню ІІ Ватиканського собору

Формаційні курси для ченців Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні були присвячені вченню ІІ Ватиканського собору

Субота, 2018-07-07    9:54:48 UTC+2    Новини

У травні й червні 2018 року відбулися щорічні формаційні курси для ченців Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, організовані в рамках програми постійної формації у цій Провінції. Курси відбувалися у три тури, від 7 по 11 травня, від 21 по 25 травня та від 11 по 15 червня, щоб усі отці, диякони і брати мали можливість взяти в них участь. Проходили курси постійної формації у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського.

Цьогорічні курси були присвячені навчанню ІІ Ватиканського собору (1962—1965 рр.) і зосереджувалися на головних документах цього собору, чотирьох прийнятих на ньому конституціях: «Конституції про святу літургію», «Догматичній конституції про Церкву», «Догматичній конституції про Боже об’явлення» та «Пасторальній конституції про Церкву».

Викладачами під час курсів були: о. ліц. Лазар Громадський, ЧСВВ, який представив коротку панораму собору і цикл лекцій на тему: «Еклезіологія ІІ Ватиканського собору на основі конституції Lumen gentium»; о. д-р Сергій Різник (РКЦ), який представив цикл лекцій на тему: «Пасторальний характер ІІ Ватиканського собору на основі конституції Gaudium et spes»; о. ліц. Терентій Тертула, ЧСВВ, який мав цикл лекцій: «Конституція про святу літургію Sacrosanctum concilium: передумови, головні акценти та втілення»; о. ліц. Йосиф Кралька, ЧСВВ, який представив серію лекцій на тему: «ІІ Ватиканський собор і слово Боже на основі конституції Dei verbum».

Курси були не тільки нагодою освіжити і поглибити знання деяких із найважливіших тем ІІ Ватиканського собору, але і можливістю обміну думок та спільної застанови над тим, як завжди актуальне вчення Церкви доносити до загалу вірних.

Використано інформацію та світлину із сайту osbm.in.ua

Close Menu