Екзарх Луцький на святкуванні престольного свята Василія Великого

Екзарх Луцький на святкуванні престольного свята Василія Великого

Луцьк, ЧСВВ14 січня у василіянській обителі м. Луцьк відбулась Архиєрейська Свята Літургія з нагоди престольного свята Василія Великого. Богослужіння очолив екзарх Луцький преосвященний владика Йосафат Говера.
У своїй промові владика порушив тему святості людини у сьогоденні. Закликав до ревного чування над власним серцем, яке є місцем нашої боротьби та життєвих рішень. Однак плоди, які особа осягає в горнилі духовного подвигу настільки величні, що здатні долати навіть минущість часу. Прикладом цього для проповідника послужило почитання Василія Великого, який хоч і жив на початку першого тисячоліття, однак пам'ять про нього жива та діяльна у численних монаших обителях, що організовані згідно його уставів. В цьому руслі, Архиєрей заторкнув своєю увагою і митрополита Андрея Шептицького, життя та духовний стержень якого сформувалися у горнилі василіянського монастиря.
Після Богослужіння екзарх Луцький висловив подяку єпископу римо-католицької Церкви Кир Віталію, зазначивши, що його присутність є унаочненням єдності та гармонійності Христової Церкви. В свою чергу Кир Віталій опираючись на слова Григорія Богослова, закликав молільників бути «висококваліфікованими професіоналами у християнстві». Опісля парох храму ієромонах Терентій Цапчук, ЧСВВ, подякував Архиєреям та численним отцям, які прибули для того щоб молитовно підтримати та розділити святкову радість з вірними парафії.
Завершилось святкування винесенням мощей Святого Василія Великого для почитання, в часі якого, отці уділяли мирування.

Джерело: www.lutsk-ugcc.org.ua

Close Menu