Дияконські свячення в Івано-Франківську

Дияконські свячення в Івано-Франківську

У суботу 24 жовтня 2020 року в монастирському храмі Царя Христа в м. Івано-Франківську відбулися дияконські свячення п’ятьох ченців василіян.

Цього дня, у навечір’я храмового свята Христа Царя, владика Василій Івасюк, правлячий єпископ Коломийської єпархії, уділив дияконські свячення василіянським ченцям. Нововисвячені отці диякони Микита Овчар, Кароль Семкович, Пахомій Левчун, Партеній Гриник та Даниїл Галяс приєдналися до василіянського священства, щоб далі крокувати до осягнення ієрейських свячень та служити через проповідування Божого слова та уділення Святих Тайн нашому народу.

Святкуванню храмового свята Христа Царя в Івано-Франківську додали урочистості дияконські свячення. Перед початком Великої Вечірні з Литією Коломийський єпископ кир Василій Івасюк насамперед уділив нижчі свячення кандидатом до дияконату, наголосивши, що Бог проникливо вдивляється у їхні очі і бачить випромінювання душі та запрошує прийняти піддияконське служіння, а також першим відкривати двері храму і ходити зі свічкою, тобто служити при Господньому престолі.

Після великої вечірні розпочалася Архиєрейська Божественна літургія, кульмінаційним моментом якої стало дияконське рукоположення п’ятьох молодих ченців. У проповіді під час Служби владика Василій підкреслив, що диякон зобов’язаний бездоганно служити Матері-Церкві, любити красу храму і першим запалювати світильник слави в серцях людей, а також побажав, щоб благодать Святого Духа допомагала цим дияконам нести гідно служіння у сучасному світі. Обряд дияконських свячень відбувається після освячення святих Дарів, а сам дар священства передається Святим Духом через молитву архиєрея та покладення його рук на тих, хто має прийняти свячення. Саме тому свячення називають ще рукоположенням. Протягом принаймні одного року нововисвячені диякони будуть через богослужіння та виконання інших служб входити у практику священного діяння, щоб гідно приготуватися до ієрейських свячень. У Літургій взяли участь Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, провінційний вікарій о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, ректор ВІФБС о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ігумен Івано-Франківського монастиря о. Артемій Новіцький, ЧСВВ, численне духовенство та вірні.

Після Божественної Літургії отці диякони висловили слова вдячності своєму святителеві, а також отцям-настоятелям. Бажаємо отцям диякони Микиті Овчару, Каролю Семковичу, Пахомію Левчуну, Партенію Гринику та Даниїлу Галясу щедрих Божих ласк і наснаги у служінні на многії і благії літа!

Інформація і світлина із сайту osbm.in.ua
за матеріалами сайту kolugcc.org.ua 

Close Menu