Духовні говіння – час чернечої обнови

Духовні говіння – час чернечої обнови

В днях від 28 травня до 2 червня 2012 року у василіянській обителі св. Арх. Михаїла у Венгожеві проходили духовні говіння (реколекції), в яких взяли участь члени Покровської Провінції Чину Святого Василія Великого в Польщі з варшавського, венгожевського та кентшинського монастирів. Так потрібний час духовної обнови отці доручили проводові о. Антонія Турчаника, ЧСВВ з Кирило-Мефодіївської Провінції ЧСВВ у Словаччині, який проходив новіціят саме у венгожевському монастирі. Мали ми змогу спільно у роздумі й молитві похилитися над питанням місця і місії монахів у сьогоднішній Церкві, над апостолятом священиків-монахів, про значення монаших обітів та святих таїн в житті богопосвячених осіб тощо.
Науки о. Антонія були побудовані на текстах із Святого Письма та Отців Церкви, на енцикліках і інших документах навчання Церкви останніх часів та на власному досвіді проповідника. А цей досвід багатий. Цього року йому виповниться 25 років від ієрейського рукоположення, з чого тринадцять років служив у василіянському монастирі в Кулі у сьогоднішній Сербії. Настоятелі відрядили його туди у березні 1999 року, на кілька тижнів перед початком бомбардування військових цілей у Сербії військами НАТО, і прийшлось йому прожити там усю «балканську війну».
Щиро дякуємо Отцю Антонію за прості і щирі, повні любові слова, якими промовляв до нас, за спільну молитву. Дякуємо також за поміч, яку після закінчення говінь надав отцям у парафіях, та за співслужіння Божественної Літургії на храмовому празнику Пресвятої Тройці в Гіжицьку.

Написав Ієромон. Петро Кушка, ЧСВВ
 http://www.bazylianie.pl

Close Menu