«Добре нам тут бути». Відбулися річні реколекції для ченців Василіянського інституту у Брюховичах

«Добре нам тут бути». Відбулися річні реколекції для ченців Василіянського інституту у Брюховичах

Понеділок, 2017-09-04    11:35:27 UTC+2    Новини

У днях від 28 серпня по 2 вересня у стінах Василіянського інституту філософсько-богословських студій (ВІФБС) ім. митр. Йосифа Велямина Рутського у Брюховичах біля Львова відбулися п’ятиденні реколекції, в яких взяли участь викладачі та студенти цього інституту та деякі ченці з інших василіянських монастирів. Ці річні реколекції для дияконів та братів — студентів Василіянського інституту, які, як і в попередні роки, відбулися наприкінці літніх канікул, стали духовним приготуванням до нового навчального року та його добрим початком.

Провідником цьогорічних духовних вправ був о. д-р Франциск Шиделко, ЧСВВ, духовник студентів Василіянського інституту.

Як тему для молитовних роздумів о. провідник обрав подію переображення Господнього, описану в Євангеліях від Матея, Марка й Луки. Виходячи з опису цієї події, о. Франциск зупинився на її обставинах, деталях та їх значенні, відкликаючись до багатьох місць Святого Писання як Нового, так і Старого Завітів. Також він присвятив багато уваги темам молитовного усамітнення, етапів духовного життя, духовного переображення, значенню випробувань у житті християнина. Крім того,  о. провідник нагадав, що від споглядання несотвореної слави Ісуса Христа на Таворі його учні повинні сходити з гори і слідувати за своїм Господом, наслідуючи Його у навчанні й доброчинності, – аж до сходження разом із Ним на Голготу, бо такою є дорога до Воскресіння.

Старозавітні прообрази, євангельські уривки та вислови Отців Церкви й відомих богословів, які зібрав провідник реколекцій, органічно доповнювали зміст пропонованих повчань та вияснювали значення події Ісусового переображення для богопосвячених осіб та кожного християнина.

На завершення реколекцій, у суботу 2 вересня, після виголошення останньої науки, відбулося окроплення свяченою водою їх учасників та уділено їм, після молитви в наміренні Святішого Отця, апостольське благословення з повним відпустом.

А вже з понеділка 4 вересня у ВІФБС у Брюховичах розпочався новий навчальний рік.

За інформацією Прес-служби ВІФБС із сайту vifbs.in.ua
Світлини з цього ж сайту

Close Menu