Діяльність Чину

Кожний василіянин покликаний до апостольської діяльності, яка проявляється через проповідування і катехизи, в опіці над парафіями і школами, народних місіях, реколекціях для мирян, через пресу та інші засоби комунікації та друковане слово.
У кожній парохії вірним уділяють св. таїнства, катехизують дітей, молодь та передподружні пари. Також організовують Апостольство молитви, Марійську та Вівтарну дружини, товариства тощо.
Найбільше часу та зусиль ченці присвячують душпастирству, адже до монастирських церков завжди приходить багато людей. Монастирські храми є постійними місцями паломництв та великих відпустів. Багато часу василіяни проводять у сповідальниці.
Окремою ділянкою праці є капеланство в лічницях, в учбових закладах, у виправних колоніях та інших товариствах. Ієромонахи також служать у єпархіях, відповідаючи за різні сфери діяльності.
Чин приготовляє Ченців до апостольської праці, включаючи у план студій курси риторики, душпастирського богослов'я, методології місій і реколекцій.
Ченці провадять українську секцію Ватиканського радіо у Римі, де священики часто відправляють Святу Літургію та проповідують Слово Боже.
Видавнича діяльність здійснюється через власне видавництво «Місіонер» та Жовківську друкарню, які видають релігійно-філософську літературу. З 1990 р. відновлено видання найдавнішого релігійного журналу УГКЦ «Місіонар», а з 2003 р. відновлено «Календар Місіонаря».
Під проводом отців василіян діє Інститут філософсько-богословських студій ім. Й. В. Рутського у Брюховичах (Львівщина) та Колегіум ім. св. Йосафата у Бучачі (Тернопільщина). Василіяни працюють у Папській колегії ім. св. Йосафата, у Богословській академії Ужгорода (Закарпаття), в Українському католицькому університеті (Львів), у Харківській колегії ім. Патріярха Мстислава (УАПЦ) та інших навчальних закладах.
Отці василіяни співпрацюють із різними монашими спільнотами Чинів та Згромаджень УГКЦ.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Close Menu