Декрет проголошення служби свята Матері Божої Неустанної Помочі в Українській Греко-Католицькій Церкві

Декрет проголошення служби свята Матері Божої Неустанної Помочі в Українській Греко-Католицькій Церкві

Вівторок, 2018-06-26    10:40:00 UTC+2    Послання

Зважаючи на поширення серед вірних Української Греко-Католицької Церкви культу Матері Божої Неустанної Помочі, Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся у Львові-Брюховичах 3-12 вересня 2017 року, встановив свято Матері Божої Неустанної Помочі та постановив його святкування в першу неділю липня.

Декрет Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука, яким було проголошено встановлення цього свята, був опублікований на офіційній веб-сторінці УГКЦ 11 грудня 2017 року, про що ми вже раніше повідомляли на нашому сайті.

Новим декретом, який був опублікований на офіційній веб-сторінці УГКЦ 20 червня 2018 року і набрав чинності 21 червня 2018 року, Глава УГКЦ офіційно проголосив літургійні тексти свята Матері Божої Неустанної Помочі, які слід використовувати в богослужбових відправах у день цього свята.

Подаємо нижче текст цього декрету, який містить посилання на інтернет-сторінку, де розміщена служба цього свята. З першого ж погляду видно, що текст є недосконалий, тому він проголошений на пробний термін трьох років, із запрошенням надсилати свої зауваження до Патріаршої літургійної  комісії УГКЦ.

*   *   *

Декрет проголошення служби свята Матері Божої Неустанної Помочі

Вих. ВА 18/222

На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви
СВЯТОСЛАВ

Зважаючи на поширення серед наших вірних культу Матері Божої Неустанної Помочі, з урахуванням норми кан. 40, § 1 Кодексу канонів Східних Церков (ККСЦ), Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся в престольному граді Львові 3–12 вересня 2017 року Божого, відповідно до припису кан. 880, § 2 ККСЦ, установив свято Матері Божої Неустанної Помочі (н. 7).

Ми, владою нам даною, нашим декретом вих. ВА 17/454 від 11 грудня 2017 року Божого, подали це до відома Божого люду, постановляючи також його святкування в першу неділю липня. Патріаршій літургійній комісії було доручено опрацювати богослужбові тексти цього свята.

Укладений Патріаршою літургійною комісією відповідний літургійний текст був переданий Отцю і Главі Церкви УГКЦ для ознайомлення та проголошення.

Відповідно до приписів розділу «Літургійні тексти» Інструкції щодо подання літургійних текстів, їх перевидань і перекладів (пор. Благовісник Верховного Архиєпископа Києво-Галицького УГКЦ 2013 року, с. 114),

владою нам даною

затверджуємо і проголошуємо
ad experimentum терміном на три роки

Службу свята Матері Божої Неустанної Помочі.

Наголошуємо, що Патріарша літургійна комісія збирає всі зауваження і доповнення до затвердженого ad experimentum літургійного тексту. Опрацювавши їх, подає остаточний варіант цього тексту Отцеві і Главі УГКЦ на затвердження, для якого потрібна також згода Синоду Єпископів УГКЦ.

Цей декрет набирає чинності 21 червня 2018 року Божого.

† СВЯТОСЛАВ

о. Микола Сулима,
канцлер Курії
Верховного Архиєпископа УГКЦ

Дано в Києві,
при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
у день Святого священномученика Теодота, єпископа Анкирського,
20 червня 2018 року Божого

Опубліковано на офіційній веб-сторінці УГКЦ 20 червня 2018 року

Close Menu