Деякі події у василіянській Провінції святого Йосифа у Бразилії

Деякі події у василіянській Провінції святого Йосифа у Бразилії

%d1%81%d0%b0%d0%bd%d0%ba%d1%82%d1%83%d0%b0%d1%80%d1%96%d0%b9-%d0%b2-%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%be%d0%bd%d1%96%d0%be-%d0%be%d0%bb%d1%96%d0%bd%d1%82%d0%beДещо із запізненням подаємо повідомлення про події, які відбулися протягом минулих тижнів у Куритибській митрополії святого Івана Хрестителя та Провінції Святого Йосифа у Бразилії (за матеріалами сайту osbm.org.br).

Заснування Санктуарію Пресвятої Богородиці Коралевої в Антоніо Олінто

У неділю 20 листопада в Антоніо Олінто відбулося заснування Санктуарію Пресвятої Богородиці Коралевої. Урочисті святкування розпочалися о 8:45 із прибуттям паломників до матірної церкви латинського обряду, за якими ішла процесія з іконою Пресвятої Богородиці Коралевої під проводом спільноти з Ронкадора, Парана, до української церкви, де її прийняв Митрополит Кир Володимир Ковбич, ЧСВВ, священики, диякони та присутні представники влади.

Після того почалася Божественна Літургія, під час якої ця церква була проголошена Санктуарієм Пресвятої Богородиці Коралевої, ікони Пречистої Діви Марії, яка визнана покровителькою українців у Бразилії. При цій нагоді був призначений перший ректор Санктуарію, о. Маріо Цюпа.

Трохи пізніше 14 год. відбулася театральна постановка про історію Санктуарію, яку представила молодь спільноти. Після того відслужено Молебен до Пресвятої Богородиці, а тоді служителі й люди зійшли до гроту щоб здійснити освячення води та поблагословити побожні речі, які принесли паломники.

Відзначення ювілею заснування парафії Непорочного Серця Марії в Іраті

У неділю 27 листопада в парафії Непорочного Серця Марії українсько-візантійського обряду в м.  Іраті, Парана, урочисто відсвяткували 25-річчя від її утворення.

Святкування почалися в суботу о 19 год. Божественною Літургією в португальській мові, яку очолив владика Мирон Мазур, ЧСВВ, єпарх Прудентопольський, у співслужінні з о. парохом Павлом Марківим, ЧСВВ, та Протоігуменом Провінції о. Антоніо Роїком Собріньйо, ЧСВВ.

%d1%96%d1%80%d0%b0%d1%82%d1%96-25-%d1%80%d1%96%d1%87%d0%bd%d0%b8%d1%86%d1%8f-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d0%b0%d1%84%d1%96%d1%97Наступного дня, в неділю, о 9:30 владику Мирона, єпарха, зустріли голова парафіяльного комітету п. Станіслав Ґура та парох о. Павло Марків. У храмі владику привітали численні священики, ченці і черниці, семінаристи, представники влади і велика кількість вірних парафії та гостей. Співслужили Божественну Літургію разом з владикою василіяни о. Протоігумен Антоній Роїк Собріньйо, о. парох Павло Марків, отці Єфрем Крефер, Арсеній Крефер, гості з Канади, які приїхали відвідати Бразилію: о. Гавриїл Габер, ЧСВВ, Протоігумен Провінції в Канаді, та о. Захарія Швалюк, ЧСВВ, Економ Провінції,– та диякон Елтон Стефан Вонсік, ЧСВВ. Співав хор парафії святого Йосафата з Прудентополя, яким диригує с. Селіна Слобода, СНДМ.

Під час богослужінь багато вірних приступили до Таїнства Сповіді і всі мали можливість отримати повний відпуст, як у суботу, так і в неділю.

Після богослуження відбулася гостина, яку приготувала парафіяльна спільнота.

О 15:30 фольклорний гурт «Іван Купало» влаштував святкову програму з гарними хореографічними виступами і танцями.

Освячення і відкриття нової церкви святого Миколая в Другій лінії Маркондес

У неділю 4 грудня відбулося освячення і відкриття нової церкви, під покровительством святого Миколая, у церковній громаді Другої лінії Маркондес, в муніципалітеті Прудентополіс, Парана.

З великою відданістю і витривалістю місцева громада, яку підтримував о. Тарсикій Залуцький, ЧСВВ, набула ділянку, яку потім поблагословив блаженної пам’яті єпарх Кир Єфрем Василь Кривий, ЧСВВ. По роках Кир Володимир Ковбич, ЧСВВ, тепер Архиєпископ і Митрополит, поблагословив наріжний камінь будови і дня 4 грудня цього року єпархіальний єпископ Кир Мирон Мазур, ЧСВВ, поблагословив нову церкву, яка, правду кажучи, дуже гарна, плід зусиль спільноти дуже живої та активної.

На початку відбулася зустріч Єпарха, з вітальними співами під диригуванням с. Ефіґенії Ґавдиди, СНДМ. Святу Літургію очолив Кир Мирон, з ним співслужили василіяни: місцевий вікарій о. Тарсикій Залуцький, Протоігумен Провінції о. Антоніо Роїк Собріньйо, парох парафії Нашої Преславної Владичиці з Пітанґи о. Боніфатій Залуцький, директор Колегії Святого Йосифа о. Теофіл Михалішин, вікарій сусідніх парафій Тіжуко Прето і Понта Нова о. Дионісій Бобало і диякон Елтон Стефан Вонсік.

Співав хор парафії Нашої Преславної Владичиці з участю сестер Згромадження Непорочної Діви Марії та Мирянського інституту Найсвятішого Серця Ісуса, багатьох вірних цієї громади та інших сусідніх і далеких громад.

Владика Мирон відзначив важливість храму і наголосив на красі живої парафії, участі, спільної молитви та необхідність зберігати український обряд та спільність із латинською громадою. Відзначив важливість праці отців василіян у громаді і подякував о. Тарсикію та спільноті Другої лінії за зусилля в душпастирській праці та будівництві нової церкви. Місцева громада висловила глибоку вдячність о. Тарсикію за його постійну присутність, підтримку та працю.

Після богослуження відбулося спільне святкування з обідом, аукціоном та музичними анімаціями.

Close Menu