Численні священнослужителі й вірні взяли участь у заупокійних богослуженнях на цвинтарі Святого Духа у Кампбелл-Голл

Численні священнослужителі й вірні взяли участь у заупокійних богослуженнях на цвинтарі Святого Духа у Кампбелл-Голл

Вівторок, 2018-06-12    21:12:50 UTC+2    Новини

У неділю 10 червня 2018 року на українському католицькому цвинтарі Святого Духа у Кампбелл-Голл (Гемптонбурґ, округ Оранж, штат Нью-Йорк) були відслужені заупокійні богослуження, які очолив преосвященний владика Павло Хомницький, ЧСВВ, єпарх Стемфордський, у співслужінні з парохами українських греко-католицьких громад у США, які приїхали сюди із своїми вірними. Участь у богослуженнях взяли і представники спільноти отців василіян: о. Василь Салковський, протоігумен Провінції Успення Пресвятої Богородиці в США, та о. Франціск Онисько, провінційний економ та секретар Провінції Святого Миколая в Україні.

Зранку цього дня була відслужена архиєрейська Божественна Літургія, після чого священнослужителі молилися панахиди на могилах родичів своїх парафіян.

О 13:00 год. біля пам’ятного хреста владика Павло очолив парастас за всіх померлих і тут похованих єпископів, священиків, монахів і вірних.

Після парастаса окремо була відслужена панахида на могилі владики Йосифа Шмондюка, архиєпископа й митрополита Філадельфійського УГКЦ. Саме владика Йосиф у 1970 році заснував у своїй архиєпархії цей цвинтар Святого Духа, придбавши для цього землю (279 акрів, що становить майже 113 арів); посвячення нового цвинтаря відбулося 22 листопада 1970 року за участю численних єпископів, священиків та вірних.

Окрема панахида була відслужена також на місці поховання отців і братів василіян, які виконували своє монаше та священниче служіння в Провінції Успення Пресвятої Богородиці у США і тут упокоїлися в Господі.

Довідка

Український католицький цвинтар Святого Духа щороку у другу неділю після празника Зіслання Святого Духа збирає численних українців з різних штатів, які приїжджають сюди цього дня, щоб молитвою вшанувати своїх рідних, які тут поховані.

Історичною пам’яткою цвинтаря є хрест, на монументальному підніжжі якого вирізьблені історичні події та визначні постаті України.

На території цвинтаря від початку 1980-х років діє парафія святого апостола Андрія Первозванного, а в перших роках ХХІ століття тут був збудований новий просторий храм.

Інформація та світлини із сайту osbm.org.ua

Сайт парафії святого апостола Андрія та цвинтаря Святого Духа: www.holyspirit-saintandrew.org

Close Menu