Блаженніший Святослав взяв участь у Всеукраїнській прощі монашества УГКЦ до м. Дрогобича 11 лютого 2017 року

Блаженніший Святослав взяв участь у Всеукраїнській прощі монашества УГКЦ до м. Дрогобича 11 лютого 2017 року

2017.02.11 собор Пресвятої Тройці IMG_2160У свято Стрітення Господнього, 2 лютого за григоріанським календарем і 15 (2) лютого за юліанським,  Католицька Церква відзначає День богопосвяченого життя. Цього року, в рамках відзначення ХХІ Світового Дня богопосвяченого життя в Українській Греко-Католицькій Церкві в Україні, у суботу 11 лютого відбулася Всеукраїнська проща монашества до м. Дрогобича Львівської обл. для вшанування блаженних новомучеників УГКЦ.

Ця проща монашества розпочалася о 10 год. Божественною Літургією в катедральному соборі Пресвятої Тройці м.  Дрогобича, яку очолив Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ. З ним співслужили Преосвященні владики Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, Михаїл Бубній, екзарх Одеський, Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, і Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії. Участь у прощі взяли близько трьохсот представників різних монастирів, Чинів та Згромаджень Української Греко-Католицької Церкви та багато мирян. Багато чернечих спільнот прибули до Дрогобича з іконами та частичками мощей своїх Засновників чи небесних Покровителів. Одним з найчисленніших було представництво Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні Василіянського Чину Святого Йосафата, на чолі з Протоігуменом о. Йоаном Школиком.

Перед початком Святої Літургії Блаженнішого Святослава та Преосвященних владик зустрів біля входу в собор митр. прот. Тарас Гарасимчук, парох парафії, разом із отцями сотрудниками та сестрами Згромадження святого Йосифа Обручника, які звершують служіння в цій парафії. Отець Тарас привітав усіх гостей і навів як приклад служіння блаженних священномучеників Северіяна, Якима та Віталія, ієромонахів дрогобицьких, які служили в цьому храмі та понесли мученицьку смерть за вірність Христові та Його святій Церкві.

2017.02.11 проповідь собор Пресвятої Тройці IMG_2148У своїй проповіді після прочитання Євангелія Блаженніший Святослав, зокрема, сказав: «Сьогодні ми соборно з нашими Владиками і з усім нашим монашеством прибули сюди, до цього святого храму для того, щоби пройти хресний шлях стопами блаженних священномучеників Северіяна, Якима і Віталія, для того, щоби, можливо, пережити в духовний спосіб отой духовний скарб, який вони нам залишили, зокрема для наших богопосвячених осіб. Ми починаємо нашу духовну мандрівку Божественною Літургією тут, у цьому храмі, який для них тоді перетворився на Гетсиманський сад. Бо, мабуть, тут вони, стоячи перед Божим обличчям, подібно як наш Господь Ісус Христос, молилися до Господа, кажучи: Отче святий, як Твоя воля, може нехай мине нас ця чаша; але нехай буде не наша воля, але Твоя. І тут, у цьому храмі – тоді монастирському храмі – Пресвятої Тройці, нечестивці наклали на них руки і повели на страждання. Важко собі уявити, що вони тоді переживали, в цей момент, коли ішли за Христом до кінця».

Нав’язуючи до слів Ісуса Христа з євангельського читання, Предстоятель УГКЦ зазначив: «...все зовнішнє в один час зникає... В моменті страждання виявляється глибина серця людини».

Блаженніший Святослав звернув увагу на слова з Послання апостола Петра про те, що Господь дав християнам можливість стати учасниками Божої природи (2 Пт. 1, 4). «Нам Господь Бог подарував не те, що Він має, а те, ким Він є. Він дарував нам себе. Це є основою християнського богопосвяченого життя», – наголосив проповідник і зачитав дальші слова послання апостола Петра: «Докладіть усі ваші старання і зрощуйте у вашій вірі чесноту, а в чесноті пізнання, у пізнанні – стриманість, у стриманості терпеливість, у терпеливості побожність, у побожності братолюбство, в братолюбстві [загальну]любов» (2 Пт. 1, 5-7).

Нагадавши присутнім слова святого Василія Великого, що монах – це не хто інший, як досконалий християнин, Блаженніший Святослав зазначив: «Вершиною цього ланцюга чеснот, вершиною досконалості є справжня любов, божественна любов».

Далі, відкликаючись до прикладу блаженних дрогобицьких василіянських мучеників, які сягнули вершини досконалості і яких смерть виявила справжню, божественну любов, якою вони полюбили до кінця, Предстоятель УГКЦ звернувся до богопосвячених осіб: «Плекайте не те, що зовнішнє, бо воно промине, але дар Духа Святого, на основі якого зродилось ваше покликання. Адже в момент мучеництва проявиться найпотаємніший намір вашого серця».

У заключній частині своєї проповіді Глава УГКЦ наголосив: «Хочу сьогодні закликати усе наше монашество і вірних нашої Церкви до усильної молитви за Україну, адже, як ви всі знаєте, останні тижні були позначені найбільшими за останні два роки кровопролитними боями на Сході України».

2017.02.11 собор Пресвятої Тройці IMG_2166Блаженніший Святослав нагадав вірним про заклик Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ від червня 2014 року про безперервну молитву і піст за мир в Україні: «Кожного дня о дев’ятій годині вечора кожен син і донька нашої Церкви стоїть і молиться за Україну. Прошу вас, не занедбайте цього стояння! Просіть миру, просіть сили Духа Святого, просіть здатності бути вірним отриманому дару». Крім того, нагадав він, кожен день тижня є присвячений молитві в окремому наміренні: понеділок – за владу, вівторок – за ворогів, середа – за військо, четвер – за правоохоронні органи і поліцію, п'ятниця – за переселенців, поранених і постраждалих під час війни, субота – за усіх, які загинули у цій війні, неділя – за мир в Україні.

«Кожна наша єпархія та екзархат мають визначений день строгого посту за Україну. Ми у Києві постимо у понеділок, розпочинаючи цей ланцюжок. Будь ласка, підхоплюйте його і не занедбуйте його! » – закликав вірних Блаженніший Святослав, наголошуючи, що богопосвячені особи мають бути для вірних прикладом і вчителями неустанної молитви й посту за Україну.

2017.02.11 процесія IMG_2189На завершення богослуження владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський, голова Комісії УГКЦ у справах монашества, подякував Блаженнішому Святославу за те, що той очолив прощу монашества до Дрогобича.

2017.02.11 Петра і Павла 01Після закінчення Святої Літургії учасники прощі, несучи ікони та мощі новомучеників, процесійно вирушили до храму святих апостолів Петра і Павла при монастирі Отців Василіян, де відбувся Молебень до блаженних мучеників УГКЦ.

Опісля богопосвячені особи прибули до меморіалу «Тюрма на Стрийській», де в 1941 році понесли мученицьку смерть блаженні ієромонахи Северіян та Яким і багато інших вірних синів і дочок нашої Церкви та народу; тут Блаженніший Святослав очолив панахиду за тих, що були невинно вбиті.

2017.02.11 панахида IMG_2257Старший науковий працівник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич, одна з ініціаторів створення цього Меморіального комплексу, розповіла про ті жахливі події, які тут відбувалися у 1939 році та червні 1941 року, ознайомила присутніх із експозицією музею-тюрми. Науковець зазначила, що у Дрогобичі з кінця червня до початку липня 1941 року було закатовано близько 1200 осіб, а в тюрмах Західної України та Волині – понад 24 тисячі. На закінчення Блаженніший Святослав залишив свій відгук у книзі записів відвідувачів музею. Вперше на території меморіалу кількість тих, що прийшли віддати шану загиблим та оглянули експозицію, сягала понад півтисячі осіб.

2017.02.11 конференція IMG_2294Завершилась Проща монашества УГКЦ конференцією у приміщенні Дрогобицького Народного дому імені Івана Франка, під час якої Преосвященний владика Володимир Груца, ЧНІ, синкел у справах монашества Львівської Архієпархії УГКЦ, виголосив доповідь на тему: «Актуальність соціального служіння богопосвячених осіб».

При написанні статті використано повідомлення Прес-служби Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ з інтернет-сторінки цієї єпархії про прощу монашества та заклик до молитви за Україну, а також деякі світлини.

На цьому ж сайті можна прослухати авдіозаписи: проповідь Блаженнішого Святослава у катедральному соборі Пресвятої Тройці та його слово у церкві святих апостолів Петра і Павла.

Про цю ж подію можна знайти повідомлення, світлини та відео на сайті Провінції Найсвятішого Спасителя та на сайті Провінції Святого Миколая Василіянського Чину в Україні.

Close Menu