Блаженніший Святослав Шевчук відвідав найпершу греко-католицьку церкву за океаном Успіння Пресвятої Богородиці (Star-Peno)

Блаженніший Святослав Шевчук відвідав найпершу греко-католицьку церкву за океаном Успіння Пресвятої Богородиці (Star-Peno)

8 червня в рамках свого найпершого офіційного патріаршого візиту до Канади Блаженніший Глава УГКЦ Святослав Шевчук разом із владикою Едмонтонської єпархії Преосвященним Давидом Мотюком відвідав найпершу греко-католицьку церкву за океаном Успіння Пресвятої Богородиці. Вона розташована у місцевості Star-Peno (Північна Америка, Провінція Альберта).
Були присутні в цей робочий день парафіяни, гості, духовенство, монашество, (Сестри Служебниці та василіяни), Лицарі Колумба, представники ЗМІ тощо.
Після урочистого вітання перед найдавнішим нашим храмом на канадійських просторах Блаженніший Святослав відслужив Божественну Літургію спільно з Преосвященним Давидом Мотюком, канцлером Едмонтонської єпархії о. Григорієм Фариною, адміністратором тамтешньої святині о. Миколаєм Микосовським, ЧСВВ із м. Едмонтона та о. Ігнатієм Головайчуком, ЧСВВ, ігуменом василіянського монастиря у м. Мондер.
В той час теж на парафії святкували свято Пресвятої Євхаристії. Згідно з проповіддю Блаженнішого, він був радий, що згаданий чудовий храм ще не перетворився на музей і чувся як у себе вдома, наче в якомусь українському селі на Галичині…
Після Служби Божої Блаженніший Святослав благословив усіх присутніх свяченою водою, а також мали місце спільні історичні фотографії з Главою УГКЦ.
Відтак з нагоди такої визначної події відбулася теж святкова трапеза у парафіяльному залі, де кожен, зокрема Блаженніший, отримав змогу почути драматичну історію найдавнішої парафії, різні промови і т.д.
«…Не завжди було легко зберігати віру предків чи наш обряд. Люди думали про майбутнє Церкви, і вони не забували про допомогу Бога. Наша Українська Католицька Церква була бажаним духовним домом для багатьох вихідців з України майже з самого початку», − наголосив у своїй промові о. Миколай Микосовський, ЧСВВ, також висловивши багатьом заслужену подяку.
Всевишній благословив тоді гарною погодою. Блаженніший покинув Star-Peno із душевним спокоєм і радістю.

о. Миколай МИКОСОВСЬКИЙ, ЧСВВ
Фотографії бр. Степана Крисака, ЧСВВ

Close Menu