Архієрейська Божественна Літургія в м. Лісабоні для українців греко-католиків

Архієрейська Божественна Літургія в м. Лісабоні для українців греко-католиків

8 грудня 2013 р., у столиці Португалії м. Лісабоні, де Отці Василіяни душпастирюють для українців греко-католиків, владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архієпархії УГКЦ й голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ, відслужив Архієрейську Божественну Літургію.
З Преосвященним владикою Йосифом співслужили: Пасторальний координатор УГКЦ в Португалії о. Іван Гудзь, Секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ о. Андрій Гах, Протоігмен Василіянської Провінції Святого Миколая в Україні о. Павло Райчинець, ЧСВВ та Координатор Отців Василіян у Португалії о. Микола Ярема, ЧСВВ.
Богослужіння відбулось у римо-католицькому храмі Святого Юрія. Звеличував літургійний спів академічний хор «Подих вічності», який розпочав свою діяльність у м. Лісабоні з 2009 р.
У пастирському слові, владика Йосиф звернув увагу на важливість недільного євангельського читання, в якому йшлося про воскресіння дочки Яіра (Євангеліє від Луки: 8, 40-56).
Над Ісусом, який сказав про померлу дочку голови синагоги, що вона не вмерла, лише спить, очевидці почали сміятися. Однак коли Христос взяв «померлу» за руку і промовив: «Дівчино, пробудися! », вона ожила.
Цей Христовий заклик «Дівчино, пробудися! », за словами проповідника, надзвичайно важливий в теперішньому житті українців, як тих, що знаходяться за кордоном, так і тих, що знаходяться на Майдані в Києві.
Українці, що знаходяться на еміграції в різних країнах світу, повинні все більше й більше застановлятися над тим, як пробудити до нового життя своїх дочок і синів, яких залишили на рідній землі і як відродити родинні зв’язки, які затираються із-за довготривалої віддалі батьків та дітей.
Саме Господь пробуджує до життя все те, що здавалось би вже вмерло, ‒ підкреслив владика Йосиф, і додав, що ніхто б з нас й не подумав, що український народ ще зможе так повстати, як він повстав в ці дні на Майдані. А сталось це не завдяки людській силі, впливам чи агітації, а завдяки Божій силі, яка спонукає кожного з нас також й до повстання з гріха та ненависті, спонукає простягати руку допомоги тим, хто впав чи «завмер».
Після закінчення Божественної Літургії, владика Йосиф подякував вірним за їхню активну участь у житті Церкви і запевнив, що Церква пам’ятає про кожного свого вірного і знаходиться поруч з ним навіть у найбільш віддалених частинах світу.
Подяку Архієрею та присутнім священнослужителям висловив також о. Микола Ярема, ЧСВВ, місцевий капелан для українців греко-католиків в Лісабоні.
Було також зроблена пам’ятна фотографія та відбулася зустріч владики Йосифа з місцевою громадою.

о. Франціск Онисько, ЧСВВ
Джерело: www.osbm.org.ua

Close Menu