Апостольський нунцій: «І я робитиму все можливе для того, щоб заохочувати отців сповнювати цю місію задля розвитку УГКЦ в Україні і поза її межами»

Апостольський нунцій: «І я робитиму все можливе для того, щоб заохочувати отців сповнювати цю місію задля розвитку УГКЦ в Україні і поза її межами»

31 травня у Львові з робочим візитом в Українському Католицькому Університеті побував Апостольський нунцій в Україні, архієпископ Томас Едвард Ґалліксон.
Нам вдалося поспілкуватись із представником Святійшого Отця Венедикта XVI в Україні.

— Ваше Високопреосвященство, найперше, нас цікавить мета вашого приїзду, у яких заходах плануєте взяти участь?
— Я вже багато разів бував у Львові. Цього разу приїхав на запрошення керівництва УКУ взяти участь у конференції «Другий Ватиканський Собор: дари Духа – таїна Церкви – свідчення людини». І тішуся з того, як радо вітають учасників та гостей конференції.
26 травня я відкрив у Києві конференцію з нагоди Євхаристійного конгресу. І вирішив тут залишитись з тих причин, що на закриття конференції приїжджає Кардинал Анджело Koмаcтpi (Angelo Comastri) – генеральний вікарій Папи Римського для Ватикану і делегат Святійшого Отця Венедикта ХVІ для завершення Першого Всеукраїнського Євхаристійного конгресу РКЦ.
Також я відвідував і Отців Василіян. До слова, підчас візиту протоігумен Провініції Найсвятішого Спасителя в Україні питав мене, чи не хотів би я присвятити час для того, щоб дізнатись більше про духовне життя Чину, осередками якого є Львів та Західна Україна.
Ми були із священнослужителями Василіянського Чину на спільній молитві, де я дізнався про одне із найосновніших правил Чину.
— Цікаво б було почути Вашу думку про те, як би ви визначили основне завдання чи місію нунція, загалом?
— Основним завданням, до якого покликані нунції у різних країнах, це, так зване, Петрове служіння, яке полягає у поєднанні Церков у єдину спільноту; розвиток і зростання життя Церкви.
З вересня минулого року я присутній в Україні і також долучаюсь до цієї спільної справи.
А ще намагаюсь вивчити українську мову, зрозуміти реальне життя в Україні і дізнатись більше про історію вашої держави.
Важливу ідею я почерпнув для себе з життя Василіянської спільноти, ідея, яку зустрічаємо, прослідковуючи життя і діяльність великого Митрополита Андрея Шептицького.
Це – виконання василіянських приписів Святого Василія Великого. І я робитиму все можливе для того, щоб заохочувати отців сповнювати цю місію задля розвитку УГКЦ в Україні і поза її межами.
— Якою Вам бачиться співпраця на рівні держава – Церква у нас, в Україні?
— Під час мого перебування у Харківсько-Запорізькій дієцезії до мене підійшов один із харківських чиновників і сказав про чудову співпрацю влади із різними релігійними конфесіями.
Незважаючи на те, що Україна вже 20 років перебуває у стані незалежності, бачиться, що і зараз вона є на шляху вибору між російською моделлю правління та західною. Було б дуже добре, якби Україна обрала західну модель.
На мою думку, великий позитив у тому, що Блаженніший Святослав Шевчук закликає до співпраці не лише владу, але й інші релігійні конфесії.
— Чи Вам доводилось за час вашої праці у нас, в Україні, аналізувати діяльність Василіянського Чину Святого Йосафата?
— Василіянський Чин, без сумніву, мав вплив і у минулому, матиме вплив і у майбутньому житті УГКЦ, зважаючи й на те, що у нашому суспільстві існує багато регіонів, на які ще не поширена Благовість Євангелія. Ви можете впливати на суспільство прямо через УГКЦ або ж через інший контекст нести свідчення іншим людям.
Григорій Великий, який був приятелем Святого Василія Великого, захоплювався його чудовим вмінням збирати біля себе учнів. І ім’я Чину говорить про те, що Вам потрібно дотримуватись правдивого життя попередників. Сповідуючи їх правила, ви зможете нести свідчення та змінювати таким чином цей світ.

Розмовляв о. Йоаким Ковальчук, ЧСВВ

Close Menu