АНОНС. Національна різдвяна проща українців Італії до Папської базиліки святого Петра ‎у Ватикані 26 грудня 2016 року

АНОНС. Національна різдвяна проща українців Італії до Папської базиліки святого Петра ‎у Ватикані 26 грудня 2016 року

programa-2016-12-26-san-pietroУ понеділок, 26 грудня 2016 р., у другий день Різдва Христового за григоріанським календарем, у Римі відбудеться національна різдвяна проща українців Італії до Папської базиліки святого Петра у Ватикані. Особливістю цьогорічного паломництва в тому, що воно відбувається в рік відзначення Ювілею 400-ліття Василіянського Чину та 150-ліття проголошення святим священномученика Йосафата Кунцевича, Архиєпископа Полоцького, якого мощі спочивають в одному з престолів собору святого Петра.

Програма цієї прощі:

11.00 – Архиєрейська Божественна Літургія на катедральному престолі базиліки святого Петра, яку очолить Преосвященний владик Діонісій Ляхович, Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії.
Співатиме хор студентів Папської Української Колегії Святого Йосафата в Римі.

Після Літургії відбудеться:

  • спільна фотографія священнослужителів та учасників прощі;
  • процесійний хід і молитва біля гробу святого Йосафата та Архиєрейське благословення з уділенням повного відпусту, який Папа надає вірним з нагоди Ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

На завершення відбудеться спільна коляда біля різдвяної шопки на площі Святого Петра.

Секретаріат Апостольського Візитатора подає також такі поради учасникам паломництва:

  1. Оскільки 26 грудня в Італії – святковий, вільний від роботи день і передбачається велика кількість паломників до собору святого Петра, керівництво жандармерії Ватикану радить займати чергу, починаючи з 10 год.
  2. Священикам, які бажають співслужити, слід прибути до захристії базиліки не пізніше 10:30. Колір риз світло-жовтий.
    Для священиків передбачений вхід через «Ingresso Sant’Uffizio» (вхід, який веде до залу Павла VI, з лівого боку, якщо стояти обличчям до базиліки). Священик має повідомити швейцарській гвардії, що прибув як учасник Національної прощі українців для співслужіння та мати з собою обов’язково «celebret» та будь-який особистий цивільний документ. Гвардія попросить священика пройти через металошукач, який є поруч, і тоді коротким шляхом, без черги, можна зайти до захристії.

До участі у прощі запрошуються всі бажаючі!

Розклад руху громадського транспорту в Римі з 24 грудня по 1 січня можна знайти на сайті транспортної агенції Рима «АТАС»

Для додаткових довідок можна звертатися: +39 3203543745; segreteria.visit.apostolico@gmail.com.

За інформацією Прес-служби УГКЦ в Італії

basilica-vaticana-altare-di-san-basilio_3

Close Menu