Актори в рясах: монаший театр «У каптурах» виступив у Львові

Актори в рясах: монаший театр «У каптурах» виступив у Львові

Брюховичі, ЧСВВУ неділю, 8 лютого, у Львові виступив монаший театр «У каптурах». Вистава «Крізь сон» у Львівському державному палаці естетичного виховання учнівської молоді зібрала повний зал глядачів. Наступна нагода побачити виставу у Львові буде в неділю, 15 лютого, у Театрі юного глядача (вул. Гнатюка, 11). Початок о 18:00, вхід – вільний.
«Крізь сон» – вистава за мотивами оповідання Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня в прозі». Уві сні головний герой зустрічається зі своєю совістю в образі себе молодого. Перед очима пролинають картини прожитих років: кумедні шкільні історії, біль від втрати батька, туга за давніми, знехтуваними і забутими друзями. Ці о́брази зворушують закам’яніле серце, викликають ностальгію, жаль і розкаяння за необдумані вчинки молодості і в це Різдвяне надвечір’я спонукають стати добрішим, співчутливішим, людянішим.
«Хочемо, щоби ви поділилися своїми враженнями – з тими, хто близький вашому серцю. Можливо, комусь захотілося написати SMS своєму приятелю чи подрузі, з якими віддавна не спілкуєтесь. Можливо, просто схотілося обійняти тих, з ким давно вже не обіймалися у наших сім’ях і родинах. Це може бути найкращим подарунком для нас – якщо цей виступ допоміг нам залишитися великодушними попри те, що переживаємо зараз жорстокість війни і біль втрат», – звернувся до глядачів отець Йосафат Хаймик, ректор Василіянського Інституту філософсько-богословських студій ім. Митрополита Йосифа Вельямина Рутського.
Зустріч монашого театру з львів’янами завершив виступ монашого хору «Deisis» та спільна коляда разом із глядачами. «Українська коляда має велику силу єднання, – наголосив отець Йосафат. – Цього року ця коляда також є молитвою – особливою молитвою за мир у нашій державі. Тому дуже важливо, щоби ми змогли ще раз об’єднатись і заколядувати разом».

Довідка
Театр «У каптурах» – це група акторів-монахів, семінаристів Василіянського Інституту філософсько-богословських студій, що в Брюховичах біля Львова, під керівництвом режисера Дмитра Барткова. На сьогодні репертуар монашого театру налічує шість постановок. Виставу «Крізь сон» уже встигли побачити у різних куточках України: у Києві, Запоріжжі, Покотилівці біля Харкова, Кам’янці-Подільському, Бучачі, Чорткові, Луцьку, Жовкві. На черзі – виступи в Надвірній Івано-Франківського району (12 лютого) та у Львові (15 лютого).

Катруся Судин
Джерело: http://dyvensvit.org

Close Menu