- OSBM - http://osbm.info -

У Згромадженні святого священномученика Йосафата у Львові відбулися перші чернечі обіти

Понеділок, 2018-08-27    23:02:00 UTC+2    Новини

[1]У неділю 12 серпня 2018 року спільнота сестер Згромадження святого священномученика Йосафата переживала визначну подію – перші чернечі обіти у Згромадженні склала сестра Антонія Юлія Секунда, яка перед тим відбула вступний період випробування та новіціат, після облечин у чернечий одяг, а ось тепер склала Богові обіти терміном на один рік.

Очолив Божественну Літургію в головному домі Згромадження по вул. Заклинських у Львові о. Віктор Квасній, ЧСВВ, секретар Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, з монастиря святого Онуфрія у Львові, з ним співслужив о. Діонисій Заведюк, ЧСВВ, Головний радник, який у той час перебував в Україні. Прибули привітати сестер, а особливо – сестру Антонію, та молитися за неї, її родина і знайомі, зокрема, мама, рідна сестра та її сім’я: чоловік і донька.

Після малого входу Святої Літургії сестра Антонія в супроводі двох інших сестер із свічками підійшли до святих дверей іконостасу, перед якими відбувся діалог між головним служителем та сестрою Антонією. Сестра запевнила про свій рішучий намір служити Богові у Згромадженні, до якого Він її покликав, і склала перед Ним, на руки священика і головної настоятельки Згромадження обіти послуху, чистоти й убожества.

Після цього відбулося вручення предметів одягу сестрі Антонії: вона отримала з рук о. Віктора чернечий параман і нагрудний хрест – на знак посвяти себе Богові.

[2]У своїй проповіді о. Віктор поєднав роздум на тему недільного євангельського читання: про боржника, якому було прощено величезний борг, а він так і не зрозумів суті прощення, – з думками, на які наводить подія складення чернечих обітів: про Боже запрошення до свободи, про дар прощення та про новий початок і нові завдання, які стоять перед тими, що вибрали дорогу слідування за Христом.

Після закінчення Святої Літургії о. Віктор привітав спільноту сестер, яка стала чисельнішою на одну сестру, зокрема – настоятельку с. Василію Чорниш та магістру новіціату с. Агнету Заведюк, а самій с. Антонії побажав витривалості на дорозі її чернечого покликання.

[3]У своєму слові після Святої Літургії головна настоятелька с. Василія від імені всього Згромадження склала вітання і побажання щедрих Божих дарів сестрі Антонії а також подякувала всім, які прибули, щоб молитися разом і спільно пережити цю важливу для сестри Антонії подію: священикам, матері й родині сестри, іншим гостям.

Після того всі зробили кілька фотографій на пам’ять про цю гарну подію.

Подав о. Діонисій Заведюк, ЧСВВ

Більше світлин див. за цим посиланням [4]