- OSBM - http://osbm.info -

Відбулася проща до чудотворної Пацлавської ікони Пресвятої Богородиці у місцевості Кальварія-Губичі

Понеділок, 2018-08-27    22:12:20 UTC+2    Новини

[1]У неділю 12 серпня 2018 року з різних куточків Львівщини та з інших місцевостей України до Пастушкової церкви с. Губичі Старосамбірського району Львівської обл. прибули численні прочани, які по дорозі до храму лісовими стежками молились Хресну дорогу. Прадавня проща Галичини відбувалася цьогоріч вже вдев’ятнадцяте після її відновлення за незалежної України.

[2]Кульмінацією цьогорічного паломництва стала архиєрейська Божественна Літургія, яку, після завершення Хресної дороги, відслужив преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ. З ним співслужили численні священики, зокрема декан Добромильський о. Павло Коляса, декан Хирівський о. Ігор Петрович, декан Старосамбірський о. Михайло Николин, ігумен василіянського монастиря в Погоні о. Никодим Гуралюк, ЧСВВ, духовенство Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

[3]У своїй проповіді до численних паломників і місцевої громади владика Володимир поклав зокрема наголос на мудрість та передбачливість попередніх поколінь українців-християн, які й самі чисельно прибували до цього відпустового місця, і залишили своїм нащадкам у спадок нев’януче джерело Божої благодаті.

Після завершення Святої Літургії о. Павло Гачан, який працює над розвитком та розбудовою цього відпустового місця, подякував священикам та кількатисячній спільноті паломників за спільну молитву перед чудотворною іконою Пацлавської Богородиці, а о. Никодим Гуралюк, ЧСВВ, зазначив, що наступного року в цьому святому місці відбудеться ювілейне 20-те паломництво, та запросив усіх на Прощу вервиці до монастиря в Погоні на Прикарпатті 29-30 вересня 2018 року, яка відбудеться за участі Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

[4]Цьогорічну Святу Літургію супроводжував величним співом хор церкви Різдва Пресвятої Богородиці м.  Хирова «Анна-Марія» (керівник Андрій Бербих). Звучали духовні мелодії у виконанні молодіжного духового оркестру з Хирова «Стривігор» (керівник Микола Щур).

Перед початком Хресної дороги вірні зустрічали пішу ходу з Хирова та 38 прочан із с. Ластівки Турківського району, які здійснили триденну пішу прощу.

Молитовними роздумами, які уклав о. Порфирій Шумило, ЧСВВ, ділився з прочанами при стаціях-зупинках Хресної дороги о. Никодим Гуралюк. А на 6-й стації декан Добромильський о. Павло Коляса та о. Никодим освятили новозбудовану каплицю.

Храм Зіслання Святого Духа був збудований у 1464 р., за іншими даними – у 1453 р., а його народна назва – «Пастушкова церква».

Інформація і світлини: п. Степан Павлішак