- OSBM - http://osbm.info -

Глава УГКЦ відвідав з душпастирським візитом Стемфордську єпархію у дні святкування ювілею її 60-річчя

Понеділок, 2018-08-27    21:28:54 UTC+2    Новини

[1]Від 6 до 22 серпня 2018 року тривав офіційний візит Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука до Сполучених Штатів Америки, під час якого Предстоятель УГКЦ здійснив низку важливих зустрічей у Балтиморі, Стемфорді, Слотсберзі та Філадельфії. Зокрема, від 7 до 9 серпня Глава УГКЦ брав участь у Конвенції «Лицарів Колумба» в м. Балтиморі, штат Меріленд, а 9 серпня у м. Філадельфії, штат Пенсильванія, відбулася зустріч Блаженнішого Святослава з новою управою Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» у США, під час якої мова йшла про напрямки розвитку і діяльності Товариства. А з 9 по 12 серпня Глава УГКЦ здійснив душпастирський візит [2] до Стемфордської єпархії УГКЦ з нагоди 60-річчя від її заснування.

Щороку відзначення дати створення Стемфордської єпархії збігається з Успенським відпустом на честь Божої Матері, який щорічно відбувається в м. Слотсберзі (Sloatsburg) під патронатом Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Офіційний візит до цієї єпархії Блаженніший Святослав здійснив цього року вперше з часу обрання Верховним Архиєпископом Києво-Галицьким УГКЦ в березні 2011 року, до того ж він відбувся у 50-річницю відвідин Стемфордської єпархії Патріархом Йосифом Сліпим.

У заходах, організованих з нагоди цього візиту, взяли, зокрема, участь [3] ієромонахи василіянської Провінції у США на чолі з протоігуменом о. Василем Салковським, ЧСВВ, та о. Франціск Онисько, ЧСВВ, економ і секретар Провінції Святого Миколая в Україні, який перебуває цього літа з візитом у США.

[4]Душпастирський візит Блаженнішого Святослава до Стемфордської єпархії розпочався у четвер 9 серпня [5] 2018 року благодійною вечерею в приміщенні готелю «Sheraton» у Стемфорді, штат Коннектикут, яку організувала єпархія з нагоди приїзду дорогого гостя і з метою збірки коштів на пасторальну діяльність Глави УГКЦ. Участь у вечері взяли більш як 200 гостей з цілої Стемфордської єпархії. Зокрема прибули розділити цей вечір з Главою УГКЦ преосвященні владики Павло Хомницький, ЧСВВ, єпарх Стемфордський, та Василь Лостен, єпископ-емерит, протоігумен Провінції Василіянського Чину в США о. Василь Салковський, ЧСВВ, генеральна настоятелька Згромадження Сестер Служебниць с. Софія Лебедович, СНДМ, яка перебуває з візитом у США, численні представники духовенства і миряд єпархії та деякі посадові особи.

Наступного дня, у п’ятницю 10 серпня [6], Блаженніший Святослав очолив о 10:00 год. архиєрейську Божественну Літургію в каплиці духовної семінарії святого Василія Великого у Стемфорді. З ним співслужили єпископи Павло Хомницький, єпарх Стемфордський, Василь Лостен, єпископ-емерит цієї єпархії, та Богдан Данило, єпископ Пармський УГКЦ, а також численне духовенство Стемфордської єпархії.

[7]Під час проповіді Предстоятель УГКЦ наголосив, що Боже Слово несе особливу новизну, обновляючи людину і світ. «Христове Євангеліє не є «новою латкою на старій одежині», але через святі Тайни втаємничення людина стає новим сотворінням у Христі». Архиєрей закликав духовенство перемагати в собі «стару людину» та нести людям оновлене життя у Христі.

По завершенні Літургії Блаженніший Святослав, на прохання спільноти «Матері у молитві», яка діє при храмі святого Юрія в Нью-Йорку, де душпастирство здійснюють отці василіяни, передав настоятелю парафії о. Еміліанові Дорошу, ЧСВВ, мощі блаженного Йосафата Коциловського.

У ході зустрічі з духовенством Стемфордської єпархії, яка відбулася після Святої Літургії, Блаженніший Святослав розповів про виклики, які стоять сьогодні перед УГКЦ на глобальному рівні та перед душпастирями цієї єпархії. Після того Глава УГКЦ відвідав український музей, де переглянув деякі унікальні експонати та зустрівся з мером м.  Стемфорда.

[8]Того ж дня 10 серпня Блаженніший Святослав здійснив візит до відпустового місця [9] при монастирі Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Маріії в Слотсберзі.

На порозі цього монастиря, який є провінційним домом сестер служебниць у США, Главу УГКЦ вітали сестра Софія Лебедович, генеральна настоятелька Згромадження, та сестра Кетлін Гуцко, провінційна настоятелька Провінції в США.

Блаженніший Святослав взяв участь у декількох відправах відпусту з нагоди свята Успіння за григоріанським календарем, який у цьому монастирі відбувався цього року 11-12 серпня. У суботу 11 серпня Блаженніший Святослав відслужив подячну Божественну Літургію у співслужінні з владикою Павлом Хомницьким, єпархом Стемфордським та деякими священиками. За монастирськими хроніками, саме цього дня, 11 серпня, патріарх Йосиф відвідав цей монастир у 1968 році й відслужив тут Божественну Літургію. Під час проповіді Блаженніший Святослав наголосив на видимих знаках Божої присутності та опіки над цією спільнотою впродовж усієї історії, а також подякував сестрам за жертовну працю.

Цього ж дня Предстоятель УГКЦ відвідав будинок святого Йосифа для людей похилого віку, яким опікуються сестри служебниці і в якому проживає більше ніж 30 осіб.

А в неділю 12 серпня Глава УГКЦ відслужив, разом з єпископами і численними священиками, архиєрейську Святу Літургію о 10:30 год. на головній площі монастиря.

Інформація і світлини із сайтів news.ugcc.ua [10], www.stamforddio.org [5] та osbm.org.ua [3].