Четвер, 2018-07-05    9:31:30 UTC+2    Новини

У середу 27 червня 2018 року студент Папського Салезіанського університету в Римі о. Валмір Угрин, ЧСВВ (P. Valmir Uhren, OSBM), успішно захистив докторську дисертацію на тему «L’enactment nella prassi psicoanalitica attuale: analisi critica e prospettive per la formazione psicoterapeutica» (приблизний переклад: «Задіяння (enactment) в сучасній психоаналітичній практиці: критичний аналіз і перспективи для психотерапевтичної освіти»).

Захист проходив у залі Анни Маролли (Aula Tesi Anna Marolla) Папського Салезіанського університету (piazza dell’Ateneo Salesiano 1, 00139 – Рим) о 16:30 год. перед комісією викладачів у такому складі: о. д-р Мауро Мантовані, СДБ (Rev. D. Mauro Mantovani, SDB), ректор Папського Салезіанського університету, голова комісії; проф. Чінціа Мессана (Prof.ssa Cinzia Messana), науковий керівник; проф. Марія Луїза Де Лука (Prof.ssa Maria Luisa De Luca), перша рецензент; о. проф. Джузеппе Креа, Згромадження Місіонерів Комбоніанів (Rev. Prof. Giuseppe Crea, MCCJ), другий рецензент; о. д-р Ярослав Рохов’як, СДБ (Rev. D. Jaroslav Rochowiak, SDB), генеральний секретар ПСУ.

Підтримати о. Валміра і взяти участь у захисті докторату прибули співбрати по Василіянському Чину, зокрема о. протоархимандрит Ґенезій Віомар, генеральний вікарій о. Йоанікій Чверенчук, інші члени Головної управи, священики і брати з римського василіянського монастиря на Авентині, ректор Папської української колегії святого Йосафата і головний радник о. Луіс Касіян, віцеректор о. Теодосій Грень та духовник Колегії о. Роберт Лисейко. Також були присутні сестри Чину Святого Василія Великого, студенти Папського Салезіанського університету, друзі та знайомі отця Валміра і парафіяни української греко-католицької громади з м. Терні в Італії, де о. Валмір допомагав у душпастирстві протягом останнього року.

На початку мав слово о. ректор Мауро Мантовані; він привітав усіх, передусім о. Валміра, який у цей день представляв плід своєї кількарічної праці, і відзначив важливість у Папському Салезіянському університеті, який спеціалізується, зокрема, в педагогічних науках, наявність Інституту психології та можливість справді професійної підготовки в рамах цього інституту нових спеціалістів, включно із ступенями докторату. А тоді передав слово о. докторанту для представлення його дисертації.

Захист почався співом молитви до Святого Духа «Царю небесний» у виконанні отців і братів василіян. Тоді у своєму двадцятихвилинному впевненому представленні дисертації о. Валмір пояснив назву роботи, її мотивацію, цілі, методологію та коротко розповів про зміст кожного з п’яти розділів дисертації, а наприкінці зупинився над перспективами для дальших досліджень і для застосування у психоаналітичній освіті і практиці, які відкриває його робота.

Після того слово мали, по черзі, члени комісії. Вони однозначно ствердили цінність дослідження, яке представив докторант, ґрунтовність його аргументації та велику кількість джерел і бібліографії, які о. Валмір використовував під час написання цієї роботи. Пані професор Чінціа Мессана звернула увагу на те, який великий прогрес відбувся впродовж написання роботи, від початкового проекту з десяти сторінок – до кінцевої фази роботи, якої результат о. Валмір щойно гарно представив. Вона також поставила деякі запитання до докторанта, на які той відповів.

Пані професор Марія Луїза Де Лука звернула увагу на те, що непросто писати тезу навіть про поняття, яке має виразну дефініцію, а тим більше – аналізувати поняття, щодо якого є різноманітні погляди і дефініції. І тому ця робота має свою цінність, бо, аналізуючи різні описи і дефініції поняття enactment, автор не тільки зупиняється на самому цьому понятті, але відкриває подальшу перспективу дослідження дійсності, яку воно означає, в контексті суміжних наук, як неврологія чи культурна антропологія, і з використанням різних підходів. Пара запитань до докторанта виявила його добру обізнаність не лише із змістом самої роботи (що зрозуміло), але і з цілістю тематики.

Отець професор Джузеппе Креа пожартував, що не буде вимагати дефініції поняття enactment від студента, який наводить у своїй роботі 12 різних його дефініцій, цитуючи авторів, які їх запропонували. Він також відзначив високий рівень роботи о. Валміра і добру обізнаність у ділянці психоаналізу. Запитання до докторанта торкалися джерельної бази, а також співвідношення явища, вираженого поняттям enactment, до таких явищ як перенесення, контрперенесення тощо.

Після отримання відповідей на поставлені запитання комісія у повному складі вийшля для прийняття рішення щодо оцінки докторату, а коротка перерва була нагодою для співбратів, друзів і знайомих отця Валміра скласти йому вітання, бо було очевидно, що захист відбувся успішно.

Після повернення комісії до залу її голова, ректор університету, привітав отця Валміра з успішним захистом докторату (як згодом виявилося – з найкращою оцінкою), нагадавши, що для отримання диплома і наукового ступеня доктора потрібно здати до секретаріату визначену кількість примірників надрукованої дисертації в цілості або її частини.

У своєму заключному слові о. Валмір склав подяку всім, хто допоміг йому в цій дорозі його навчання й наукової праці: настоятелям Чину, зокрема о. протоархимандритові Ґенезію, та співбратам василіянам; жертводавцям, які уможливили, що він мав стипендію; родині, друзям і знайомим. Зокрема він подякував спільноті Папського Салезіянського університету, в якому мав честь навчатися. Університетська бібліотека була моїм другим домом, – зазначив о. Валмір, – бо скільки книжок потрібно було прочитати і проаналізувати, щоб могти написати цю роботу!

Після закінчення захисту о. Валмір разом із членами комісії зробив спільну фотографію, а тоді запросив усіх присутніх на спільну перекуску. Вже тут, у дружній атмосфері, усі мали змогу познайомитися один з одним ближче та ще раз привітати о. Валміра з успішним захистом. Не обійшлося і без гучного українського многоліття на честь нового доктора.

Бажаємо отцю Валміру подальших успіхів у його науковій та професійній діяльності. Нехай Господь Бог щедро благословить!

Більше світлин можна переглянути за цим посиланням.

Автор світлин – о. Єфрем Кончак, ЧСВВ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *