Субота, 2018-06-30    12:31:46 UTC+2    Новини

У неділю й понеділок 24-25 червня 2018 року в Лаврівському монастирі святого Онуфрія відбулися святкування з нагоди храмового празника.

У неділю 24 червня вшанувати пам’ять небесного покровителя василіянської обителі, святого Онуфрія Великого, з нагоди його свята, до Лаврова прибули паломники із Самбора.

Прочани взяли участь у Божественній Літургії, яку очолив у монастирській церкві о. Захарія Слободян, ЧСВВ, з Гошівського монастиря, у співслужінні з ігуменом Лаврівського монастиря о. Андрій Драган, ЧСВВ. Після Святої Літургії отці разом з вірними помолилися молебень до Христа Чоловіколюбця та відбулося виставлення Найсвятіших Тайн. Після благословення Найсвятішими Тайнами о. Захарія проказав молитви на злікування недуг та уділив вірним з нагоди прощі повний відпуст.

На саме свято, у понеділок 25 червня, богослуження розпочалися о 10-й годині святковою Утренею, яку відслужив о. Захарія Слободян. Після того відбулось освячення води на джерелі та молилися Акафіст до святого Онуфрія.

Урочисту Божественну Літургію цього дня очолив протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ. З ним співслужили настоятель Лаврівського монастиря о. Андрій та інші ієромонахи василіяни. Проповідь виголосив провінційний радник і директор ВВП «Місіонер» о. Віталій Попадюк, ЧСВВ.

У своїй гомілії о. Віталій привітав усіх, які прибули до цього старовинного монастиря, щоб молитовно звеличити великого подвижника, Онуфрія пустинножителя, який є особливим святим. Він замолоду посвятив себе Богу та своїм способом життя хотів показати, «що в цьому житті є щось більше, вартісніше для життя, аніж все те, для чого ми з вами живемо: їжа, пиття, одежа…». Людина стає залежною від цих речей. «І, власне, святий Онуфрій є прикладом для нас, як нам звільнитися від того, що нас тримає у кайданах цього світу, і побачити Божу красу і силу у своєму житті». Наприкінці гомілії о. Віталій закликав присутніх, щоб вони брали приклад зі святого – віддалялись від світу і того, що поневолює, а, натомість, шукали таке місце чи стан душі, щоб відчути Божу присутність.

Після Божественної Літургії відбулося виставлення Найсвятіших Тайн та уділення повного відпусту. Завершився празник окропленням свяченою водою і мируванням.

Інформація і світлини із сайту osbm.in.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *