Субота, 2018-06-30    10:40:38 UTC+2    Новини

У 2018 році виповнюється 50 років від придбання й освячення українського католицького катедрального храму Пресвятої Родини в Лондоні, яке відбулося 28-29 червня 1968 року (апостольським екзархом українців греко-католиків у Великій Британії був у той час преосвященний владика Августин (Горняк), ЧСВВ). З нагоди цієї ювілейної дати у суботу 23 червня 2018 року тут відслужили подячну архиєрейську Божественну Літургію, яку очолив преосвященний владика Гліб (Лончина), єпарх єпархії Пресвятої Родини.

У молитві взяли участь: представник апостольського нунція у Великобританії монс. Маттео Де Морі, тимчасово повірений у справах апостольської нунціатури; представник кардинала Вінсента Нікольса – Кенон Майкл Брокі (Canon Michael Brockie), канонік Вестмінстерської дієцезії; о. Домінік Робінсон, ТІ, провінційний настоятель Чину Єзуїтів у Британії; чисельне духовенство єпархії, парафіяни та гості. Під час богослуження лунав молитовний спів катедрального хору «Промінь надії», разом з яким співали члени минулорічного ювілейного хору.

Владика Гліб привітав присутніх з ювілеєм храму та у своїй проповіді наголосив, що ця молитва є Літургією сердечної подяки Богові за особливий дар, який здобуто завдяки великим зусиллям наших людей, українців, які після ІІ Світової війни оселилися у Великій Британії. Господь їх поблагословив і допоміг, щоб сьогодні ми могли в цій церкві молитися, – сказав єпископ. – «Ця катедра стоїть не лише для того, щоб люди могли зійтися, зустрітися, почути рідне слово, але, у першу чергу, щоб нас з’єднати з Богом».

«Дякувати Богові потрібно також і за страждання і проблеми, які маємо у житті, бо цим Христос спонукає нас покладатися тільки на Бога… У всьому слухатися Божого Слова, Божого голосу, Божої волі – це найкращий спосіб, як подякувати Богові за дар цієї церкви», – зазначив владика Гліб.

На завершення богослуження владика Гліб привітав гостей. Після того монс. Маттео Де Морі зачитав ювілейне привітання та апостольське благословення від Святішого Отця Папи Франциска. Святіший Отець побажав духовенству й вірним далі зростати у вірі й надії, які закорінені в Христовому Євангелії, бо там знаходимо «скарб життя і любові, який не обманює, послання, яке не маніпулює і не розчаровує».

Опісля канонік Кенон Майкл Брокі склав привітання від імені кардинала В. Нікольса; а о. Микола Матвіївський, економ і канцлер єпархії, зачитав вітального листа від Блаженнішого Святослава. Глава УГКЦ, зокрема, наголосив: «У храмі, який постав із каміння, ви під дією благодатей Святого Духа перемінюєтеся на живий храм із живих цеглин (див. 1 Петра 2, 5) і, скріплені Божою силою, можете являти цьому світу Божу любов, здійснюючи її ділами милосердя для потребуючих».

Проспівавши многоліття, громада об’єдналась у молитві за Україну: «Боже великий, єдиний». Відтак перед храмом Пресвятої Родини усі зробили спільну пам’ятну світлину.

У Святій Літургії взяли участь також два священики Василіянського Чину Святого Йосафата, о. д-р Карло Микитюк та о. Іриней Крайчий, які, перебуваючи тимчасово поза чернечою спільнотою, виконують своє служіння в єпархії Пресвятої Родини в Лондоні.

За інформацією прес-служби єпархії Пресвятої Родини із сайту news.ugcc.ua
Світлини з цього ж сайту та з вікіпедії

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *