Вівторок, 2018-06-12    15:01:47 UTC+2    Новини

У середу 6 червня 2018 року в приміщенні митрополичих палат на Святоюрській горі у Львові відбулася зустріч настоятелів Інститутів посвяченого життя, які сповняють своє служіння на території Львівської архиєпархії УГКЦ.

У зустрічі взяли участь владика Володимир Груца, єпископ-помічник і протосинкел Львівської архиєпархії, та ієромонах д-р Юстин Бойко, синкел у справах монашества Львівської архиєпархії.

Головною темою зустрічі стало проголошення Декрету Кир Ігоря Возьняка, архиєпископа і митрополита Львівського УГКЦ, про генеральну канонічну візитацію всіх інститутів посвяченого життя з їхніми монастирями (домами, місійними станицями та оселями), що знаходяться в межах Львівської архиєпархії. Візитація відбуватиметься протягом 5-ти років: з 2018 до 2023 року.

Владика Володимир пояснив присутнім, що візитація є звичайним кроком місцевого єпископа у сповнюванні ним порученого уряду. Вона носить не тільки адміністративно-канонічний, але також пасторально-персональний характер, а саме закладає тісний зв’язок у співпраці єпископа з монашеством. Після цього о. Ярослав Максимців, нотар Курії Львівської архиєпархії, роз’яснив учасникам зустрічі канонічно-правові аспекти генеральної візитації.

У другій частині зустрічі було розглянуто питання про щорічну прощу монашества до Прилбич 28-29 липня та Всеукраїнську прощу до Страдча, паломницького центру Львівської архиєпархії, 26 червня.

(Як відомо, проща монашества до Прилбич, родинного села роду Шептицьких, організовується щороку до дня народження митрополита Андрея Шептицького, 29 липня. Також щороку Українська Греко-Католицька Церква відзначає 26 червня День мирянина і в цей день організовує Всеукраїнську прощу до мощей покровителя мирян блаженного дяка Володимира Прийми, які перебувають на Страдецькій горі (Львівська область, Яворівський район, с. Страдч, парафія Успіння Пресвятої Богородиці).

Завершилася зустріч настоятелів чернечих спільнот молитвою у крипті архикатедрального собору святого Юра при гробі праведного митрополита Андрея Шептицького.

За повідомленням ієрм. д-ра Юстина Бойка, Синкела у справах монашества Львівської архиєпархії, для сайту ugcc.lviv.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *