- OSBM - http://osbm.info -

Протоігумен Провінції Чину у Бразилії о. Антоній Роїк, ЧСВВ, відзначив срібний ювілей священства

Вівторок, 2018-06-12    12:10:30 UTC+2    Новини

[1]У неділю 20 травня 2018 року парафіяльна громада церкви Непорочного Серця Марії українців католиків східного обряду (район Серро да Понте Альта в м. Іраті, провінція Парана, Бразилія) мала честь святкувати разом з о. Антонієм Роїком Собріньо, ЧСВВ, протоігуменом Провінції Святого Йосифа у Бразилії, 25-річчя від його ієрейських свячень.

Участь в урочистому відзначенні срібного ювілею священства о. Антонія в його родинній місцевості взяли кілька його співбратів по Василіянському Чині та священстві, в тому числі головний настоятель Чину о. протоархимандрит Ґенезій Віомар, ЧСВВ, [2]який перебував у той час у Бразилії задля проведення генеральної канонічної візитації всіх василіянських монастирів у цій країні, адмінстратор церкви в Серро да Понте Альта о. Дионісій Мазур, ЧСВВ, а також єпископ-номінат монсеньйор Маріо Cпакі, призначений у квітні 2018 року єпископом римо-католицької єпархії Паранаваї, провінція Парана.

Вітаючи о. Антонія з його срібним ювілеєм священства, о. протоархимандрит Ґенезій побажав йому подальшого плідного священичого служіння та щедрих [3]Божих дарів і вручив йому Апостольське благословення з нагоди цього ювілею від Папи Франциска.

Участь у Святій Літургії взяли численні вірні місцевої парафії, у тому числі велика родина о. Антонія Роїка.

[4]Співав Святу Літургію хор катедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці з м. Прудентополіса.

З нагоди срібного ювілею священства о. Антоній отримав подарунки від дітей, церковної громади та родини, яким він подякував, глибоко зворушений, і уділив усім своє ієрейське благословення.

Для відзначення цієї події громада підготувала гарний святковий обід.

Див. також розповідь про цю подію (португальською мовою) та фоторепортаж на сайті osbm.org.br [5]

Короткий життєпис

Отець Антоній Роїк Собріньо, син Станіслава Роїка і Ганни Крупек Роїк, брат Терезіньї та Вісента (Вінкентія) Роїка, народився 14 травня 1964 року в місцевості Ріо да Прата, муніципалітет Іраті, Парана.

У лютому 1977 року вступив у малу семінарію святого Йосифа в Прудентополісі, де здобув середню освіту в 1980 році, а 20 лютого 1981 року вступив до Василіянського Чину Святого Йосафата, в якому, після закінчення новіціату в м. Іваї, склав тут 10 лютого 1983 року перші чернечі обіти.

Довічну професію о. Антоній склав у м. Іраті 12 березня 1989 року, присвятивши назавжди своє життя Богові у Василіянському Чині.

Після закінчення обов’язкових філософських студій, у період з 1989 по 1992 рік він навчався на богословському факультеті Studium Theologicum в м. Куритибі.

Отримав дияконські, а згодом, 16 травня 1993 року, пресвітерські свячення з рук преосвященного владики Єфрема Василія Кривого, ЧСВВ, у церкві Непорочного Серця Марії в Серро да Понте Альта, муніципалітет Іраті, Парана. Виконував служіння в парафії Непорочного Серця Марії в м. Іраті та в м. Іваї, де він був викладачем і духовником в новіціаті Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

У 1994—1995 роках навчався в інституті Кларетіанум, філії Папського Латеранського університету в Римі, де здобув ступінь магістра за спеціальністю богослов’я богопосвяченого життя.

У 1996 році їде до Рима, де продовжує спеціалізацію в Папському Салезіанському університеті, а після повернення до Бразилії отримує 30 січня 1997 року призначення на уряд вчителя новиків у новіціаті при монастирі Успення Пречистої Діви Марії в м. Іваї. Виконує це служіння близько десяти років, від 2004 року був також ігуменом цього монастиря, а пізніше – ігуменом монастиря святого Василія Великого на Бателі в м. Куритибі. Виконував також уряд провінційного радника і очолював виховничу комісію у Провінції. Від 2012 року служив у парафіях Пресвятої Тройці в Кампо Моран, пізніше у церквах Святого Йосафата і Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії в Прудентополісі, де був також канцлером Прудентопольської єпархії.

У лютому 2016 року під час провінційної капітули Провінції Святого Йосифа у Бразилії о. Антоній Роїк був обраний на уряд настоятеля – протоігумена цієї василіянської Провінції, з осідком у м. Куритибі, провінція Парана.

Протягом 25 років священичого служіння о. Антоній неодноразово брав участь у генеральних капітулах Чину, капітулах своєї Провінції, в наукових конференціях у ряді країн на теми історії Василіянського Чину, богослов’я богопосвяченого життя та священичої формації. Як священик був провідником багатьох серій реколекцій у Бразилії, а також у Канаді й Аргентині, був духовним провідником у різних спільнотах богопосвяченого життя.

*   *   *

Редакція сайту osbm.info приєднується до всіх побажань, вже складених ювілярові, і бажає йому впевненого Божого проводу на дорозі священства й чернечого подвигу, успішного настоятельського та священичого служіння, міцного здоров’я та здійснення багатьох добрих задумів і починань – на многая літа!!!

Використано інформацію і світлини із сайту hojecentrosul [6]