Вівторок, 2018-06-12    12:10:30 UTC+2    Новини

У неділю 20 травня 2018 року парафіяльна громада церкви Непорочного Серця Марії українців католиків східного обряду (район Серро да Понте Альта в м. Іраті, провінція Парана, Бразилія) мала честь святкувати разом з о. Антонієм Роїком Собріньо, ЧСВВ, протоігуменом Провінції Святого Йосифа у Бразилії, 25-річчя від його ієрейських свячень.

Участь в урочистому відзначенні срібного ювілею священства о. Антонія в його родинній місцевості взяли кілька його співбратів по Василіянському Чині та священстві, в тому числі головний настоятель Чину о. протоархимандрит Ґенезій Віомар, ЧСВВ, який перебував у той час у Бразилії задля проведення генеральної канонічної візитації всіх василіянських монастирів у цій країні, адмінстратор церкви в Серро да Понте Альта о. Дионісій Мазур, ЧСВВ, а також єпископ-номінат монсеньйор Маріо Cпакі, призначений у квітні 2018 року єпископом римо-католицької єпархії Паранаваї, провінція Парана.

Вітаючи о. Антонія з його срібним ювілеєм священства, о. протоархимандрит Ґенезій побажав йому подальшого плідного священичого служіння та щедрих Божих дарів і вручив йому Апостольське благословення з нагоди цього ювілею від Папи Франциска.

Участь у Святій Літургії взяли численні вірні місцевої парафії, у тому числі велика родина о. Антонія Роїка.

Співав Святу Літургію хор катедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці з м. Прудентополіса.

З нагоди срібного ювілею священства о. Антоній отримав подарунки від дітей, церковної громади та родини, яким він подякував, глибоко зворушений, і уділив усім своє ієрейське благословення.

Для відзначення цієї події громада підготувала гарний святковий обід.

Див. також розповідь про цю подію (португальською мовою) та фоторепортаж на сайті osbm.org.br

Короткий життєпис

Отець Антоній Роїк Собріньо, син Станіслава Роїка і Ганни Крупек Роїк, брат Терезіньї та Вісента (Вінкентія) Роїка, народився 14 травня 1964 року в місцевості Ріо да Прата, муніципалітет Іраті, Парана.

У лютому 1977 року вступив у малу семінарію святого Йосифа в Прудентополісі, де здобув середню освіту в 1980 році, а 20 лютого 1981 року вступив до Василіянського Чину Святого Йосафата, в якому, після закінчення новіціату в м. Іваї, склав тут 10 лютого 1983 року перші чернечі обіти.

Довічну професію о. Антоній склав у м. Іраті 12 березня 1989 року, присвятивши назавжди своє життя Богові у Василіянському Чині.

Після закінчення обов’язкових філософських студій, у період з 1989 по 1992 рік він навчався на богословському факультеті Studium Theologicum в м. Куритибі.

Отримав дияконські, а згодом, 16 травня 1993 року, пресвітерські свячення з рук преосвященного владики Єфрема Василія Кривого, ЧСВВ, у церкві Непорочного Серця Марії в Серро да Понте Альта, муніципалітет Іраті, Парана. Виконував служіння в парафії Непорочного Серця Марії в м. Іраті та в м. Іваї, де він був викладачем і духовником в новіціаті Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

У 1994—1995 роках навчався в інституті Кларетіанум, філії Папського Латеранського університету в Римі, де здобув ступінь магістра за спеціальністю богослов’я богопосвяченого життя.

У 1996 році їде до Рима, де продовжує спеціалізацію в Папському Салезіанському університеті, а після повернення до Бразилії отримує 30 січня 1997 року призначення на уряд вчителя новиків у новіціаті при монастирі Успення Пречистої Діви Марії в м. Іваї. Виконує це служіння близько десяти років, від 2004 року був також ігуменом цього монастиря, а пізніше – ігуменом монастиря святого Василія Великого на Бателі в м. Куритибі. Виконував також уряд провінційного радника і очолював виховничу комісію у Провінції. Від 2012 року служив у парафіях Пресвятої Тройці в Кампо Моран, пізніше у церквах Святого Йосафата і Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії в Прудентополісі, де був також канцлером Прудентопольської єпархії.

У лютому 2016 року під час провінційної капітули Провінції Святого Йосифа у Бразилії о. Антоній Роїк був обраний на уряд настоятеля – протоігумена цієї василіянської Провінції, з осідком у м. Куритибі, провінція Парана.

Протягом 25 років священичого служіння о. Антоній неодноразово брав участь у генеральних капітулах Чину, капітулах своєї Провінції, в наукових конференціях у ряді країн на теми історії Василіянського Чину, богослов’я богопосвяченого життя та священичої формації. Як священик був провідником багатьох серій реколекцій у Бразилії, а також у Канаді й Аргентині, був духовним провідником у різних спільнотах богопосвяченого життя.

*   *   *

Редакція сайту osbm.info приєднується до всіх побажань, вже складених ювілярові, і бажає йому впевненого Божого проводу на дорозі священства й чернечого подвигу, успішного настоятельського та священичого служіння, міцного здоров’я та здійснення багатьох добрих задумів і починань – на многая літа!!!

Використано інформацію і світлини із сайту hojecentrosul

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *