Вівторок, 2018-06-05    15:31:48 UTC+2    Новини

У минулі три тижні відбулося кілька подій, в яких взяли участь отці василіяни з Провінції Покрова Пресвятої Богородиці в Польщі. Деякі з цих подій відбулися у храмах, в яких виконують служіння василіянські священики в Польщі, а інші – в парафіях, куди вони були запрошені з нагоди святкувань.

Нижче подаємо коротку розповідь про ці події в хронологічному порядку, згідно з повідомленням про них на сайті Провінції у Польщі www.bazylianie.pl

Хор «Каменяр» зі Стрия співав у василіянській церкві в Перемишлі

У неділю 20 травня 2018 року у василіянській церкві Співстраждання Пресвятої Богородиці у Перемишлі Божественну Літургію заспівав муніципальний чоловічий хор «Каменяр» з міста Стрия в Україні.

Під час Божественної Літургії проповідь виголосив о. Андрій Ремез зі Стрия.

Після Літургії вірні, які взяли в ній участь, послухали концерт у виконанні хору «Каменяр», який був присвячений героям, котрі поклали свої життя під час бойових дій на Сході України, відстоюючи волю, суверенність і територіальну цілісність своєї держави.

Греко-католицька громада у Білостоці відсвяткувала храмовий празник

У неділю 27 травня 2018 року, на свято Зіслання Святого Духа, відбувся храмовий празник у Білостоці (Польща). До храму завітали парафіяни, гості та священики венгожевського деканату Варшавсько-Перемишльської архиєпархії УГКЦ в Польщі, у тому числі василіяни із монастиря у Венгожеві. Божественну Літургію очолив місцевий парох і декан о. Григорій Столиця, проповідь виголосив ігумен Свято-Михайлівської василіянської обителі у Венгожеві о. Василій Кепещук, ЧСВВ. У своєму зверненні до вірних о. Василій наголосив, зокрема, на тому, що Зіслання Святого Духа справедливо називають Днем народження Христової Церкви. Зіслання Святого Духа або друга назва П'ятидесятниця – це свято життя, торжество перемоги, про що свідчить у молитві псальмопівець: «Боже, ти посилаєш Свій Дух – і все оживає» (Пс 103).

Божественну Літургію заспівали місцеві парафіяни під керівництвом диякона Богдана П’єтночка, ЧСВВ. Сповіддю послужив парох храму Пресвятої Тройці у Гіжицьку о. Василій Парасюк, ЧСВВ.

Xрамовий празник в парафії Пресвятої Тройці у Гіжицьку

У наступний день після Зіслання Святого Духа, понеділок 28 травня 2018 року, в парафії Пресвятої Тройці в Гіжицьку відбувся храмовий празник. Святкову Літургію цього дня очолив і проповідь виголосив о. Ігор Гарасим, ЧСВВ, із василіянської обителі в Кентшині, парох Кентшинської та Асунської парафій. Літургію співслужили о. Василій Кепещук, ЧСВВ, ігумен Венгожевського монастиря і парох Венгожевської парафії, о. Павло Старух, ЧСВВ, парох парафій Круклянки і Бані Мазурські, о. Василь Парасюк, ЧСВВ, парох парафії у Гіжицьку, о. Дарій Гліневич, парох парафій Решля і Байор Малих. Дияконував на святковій Літургії диякон Богдан П’єтночко, ЧСВВ.

Святою Тайною Сповіді служили о. декан Григорій Столиця, парох парафій Хшанова, Видмін і Білостока, та о. Мирослав Підлипчак, ЧСВВ, настоятель Кентшинського монастиря.

На завершення святкової Літургії о. парох Василь Парасюк, ЧСВВ, молодь і діти під проводом с. Францішки Саламашек, СНДМ, подякували усім учасниках храмового свята за прибуття і участь у празнику.

Урочисте Святе Причастя у Видмінах

У неділю 3 червня 2018 року в парафії святих Володимира й Ольги у Видмінах біля Венгожева (Польща) відбулося урочисте Святе Причастя. Діти протягом цілого року катехизацією готувалися до свого свята. Як кожного року, урочисте Святе Причастя – це велика радість не лише для дітей та їхніх батьків, але також для цілої парафіяльної спільноти і запрошених гостей. Урочисту Божественну Літургію цього дня очолив парох храму о. Григорій Столиця, з яким співслужив ігумен василіянського монастиря святого архистратига Михаїла у Венгожеві, о. Василій Кепещук.

Парафію у с. Видміни давніше довгий час обслуговували отці василіяни з монастиря у Венгожеві, але через інші обов’язки, зокрема відкриття монастиря у Перемишлі, та внаслідок зменшення покликань у Провінції в Польщі передали її єпархіальному духовенству.

Концерт у Венгожеві, присвячений матерям

У неділю 3 червня 2018 року після Божественної Літургії в храмі Чесного Хреста у Венгожеві, відбувся концерт, присвячений усім матерям, у виконанні парафіян місцевої парафії. Організатори й виконавці намагалися донести присутнім у храмі, що День Матері – це для кожного свято любові й пошани до його матері, найдорожчої в світі людини.

Спільно працювали над програмою Ярослава Гутнік, Дарій Драбик та хористи. Присутні на концерті були: о. Мирослав Підлипчак, ЧСВВ, та сестра Олена Манькут, СНДМ, яку парафіяни привітали з Днем іменин з нагоди свята її небесної покровительки.

Світлини із сайту www.bazylianie.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *